Czy kolejna generacja gogli HoloLens zostanie zaprezentowana na MWC 2019 w Barcelonie?

Hololens

Na kanale szefa projektu HoloLens, Alexa Kipmana, opublikowany został dosyć tajemniczy film o nazwie „2.24.19 #MWC19”. Sam materiał nie odkrywa w zasadzie zupełnie żadnych kart na temat nowej wersji gogli, lecz data zawarta zarówno w tytule, jak i na końcu klipu pozwala prawie że jednoznacznie stwierdzić, iż już za dwa tygodnie zaprezentowane zostanie urządzenie HoloLens 2.0.

W opisie filmu Alex zawarł słowa „Jesteście podekscytowani? Ja jestem!”, które od razu pozwalają skreślić zapowiedź jakiegoś małego projektu. Sam materiał jest jednak bardzo enigmatyczny, lecz naprawdę ciekawie zrobiony – warto więc oczekiwać targów MWC, gdzie 24 lutego o godzinie 17:00 Microsoft (miejmy nadzieję) zapowie zupełnie świeżą odsłonę swoich gogli.

To, co na ten moment wiemy o HoloLens 2.0, to fakt, iż zostaną wyposażone w ulepszoną jednostkę HPU (Holographic Processing Unit), która różnić się będzie od poprzednika wieloma ulepszonymi możliwościami jeśli chodzi o sztuczną inteligencję. Plotki głoszą także, że w sprzęcie zaimplementowany zostanie procesor ARM Snapdragon XR1 skonstruowany specjalnie na potrzeby urządzenia.

Wszystko jednak stanie się jasne najprawdopodobniej już 24 lutego podczas Mobile World Congress 2019 w Barcelonie.

Źródło: Ars technica, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *