Druga odsłona Windows 95 w formie aplikacji

Windows 95 start

Zapewne wielu z was rozpoczynało swoją przygodę z komputerami właśnie od systemu Windows 95. Od tamtej pory oprogramowanie drastycznie się zmieniło, lecz nostalgia i sentyment robią swoje – czasami po prostu chciałoby się choć na chwilę powrócić do starych czasów. Dzięki pewnemu programiście i aplikacji przez niego stworzonej jest to banalnie proste.

Felix Reisenberg, bo o nim mowa, w sierpniu ubiegłego roku wypuścił ciekawą (i darmową) aplikację, która umożliwia uruchomienie systemu Windows 95 na naszym komputerze. Program powstał przy użyciu platformy Electron i stanowi swoisty remake kultowego oprogramowania działający zupełnie jako odrębny twór – wystarczy więc pobranie jednego pliku i jego instalacja.

Doom / Windows 95

Kilka dni temu Felix wrócił jednak do użytkowników z wersją 2.0 swojego dzieła przynoszącej wiele nowości. Chyba jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie możliwości zagrania w kultowe gry pokroju Dooma, Wolfensteina 3D czy Grand Prix Circuit. Jeśli nie interesują was te produkcje to spokojnie, to nie koniec nowinek.

Netscape Navigator / Windows 95

Wersja 2.0 to także zaimplementowanie programów Frontpage oraz Netscape Navigator 2.01 czy wprowadzenie funkcji pokroju wirtualnego dysku o pojemności 500 MB, a także dźwięków systemowych. Jak już zostało wspomniane na początku wpisu, aby cieszyć się Windowsem 95 na swoim komputerze wystarczy pobranie aplikacji z tego miejsca oraz jej zainstalowanie.

Program jest zgodny z takimi systemami jak Windows, Linux i macOS.

Źródło: Lilputing via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *