“Desktopowy” Skype w nowej odsłonie!

Microsoft od dłuższego czasu testował zupełnie nowy wygląd Skype’a. Odświeżony design już w czerwcu zadebiutował w aplikacjach mobilnych i niestety nie spotkał się z pozytywnym odzewem.

Teraz firma postanowiła odmienić aplikacje desktopowe dla systemów Windows i macOS. Otrzymały one zupełnie nowy wygląd interfejsu i kilka niedostępnych dotąd funkcji.

Największą nowością jest możliwość dostosowania wyglądu. Użytkownik może wybierać pomiędzy jasnym i ciemnym wariantem, a także poszczególnymi schematami kolorów.

Są też zmiany na liście czatów, gdzie pojawiły się nowe opcje sortowania. Jest również tryb kompaktowy, dzięki któremu na ekranie zmieści się więcej elementów.

Skype nowy wygląd
Skype na desktopa z nowym wyglądem

Microsoft dodał ponadto reakcje, które są czymś na wzór „lajków” z Facebooka. Oprócz tego użytkownicy mogą wspominać o innych osobach. W takim przypadku otrzymają one stosowne powiadomienie. To funkcja inspirowana komunikatorem Slack.

Najnowsza wersja Skype powinna być już dostępna dla systemów macOS oraz Windows 7, 8 i Windows 10 do wersji 1511. Użytkownicy korzystający z nowszych edycji Windows 10 nie otrzymają uaktualnienia, gdyż w tym przypadku są zachęcani do instalacji wersji z Windows Store, która powyższe zmiany posiada już od dłuższego czasu.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *