DirectX 12: możliwość łączenie kart Nvidii i AMD na jednym komputerze?

Mimo iż większość udziałów na rynku kart graficznych należy do Nvidii, to nie brakuje również zwolenników rozwiązań proponowanych przez AMD. A co byście powiedzieli na możliwość połączenia dwóch kart graficznych od obu producentów na jednym komputerze? Najnowsze przecieki sugerują, że wraz z premierą DirectX 12 takie działania będą możliwe.

Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Microsoft, jednak według informacji ujawnionych przez TomsHardware, DirectX 12 zawierać będzie rewolucyjne API, umożliwiające połączenie kart od AMD i Nvidii na jednym komputerze. Dotychczas takie kombinacje możliwe były w obrębie wyłącznie dwóch kart jednego producenta. W założeniach jedna z kart pełniłaby rolę tej głównej, natomiast druga służyłaby do zwiększania wydajności w grach. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to łączenie kart graficznych będzie możliwe wraz z premierą pełnej wersji systemu Windows 10.

Czy powyższe doniesienia okażą się prawdziwe? Niewykluczone, że oficjalną odpowiedź otrzymamy już jutro na rozpoczynających się targach Game Developers Conference. Z pewnością nie zabraknie także innych informacji skierowanych do graczy – m.in. szczegółów dotyczących aplikacji Xbox oraz wspólnej gry z użytkownikami konsoli Xbox One na PC.

Źródło: TomsHardware via Instalki

1 thoughts on “DirectX 12: możliwość łączenie kart Nvidii i AMD na jednym komputerze?

  1. Jak dla mnie wystarczy połączenie 2 modeli gforca 🙂 wcześniej albo to nie chodziło albo lepsza karta wydajnością była degradowana do słabszej. A tak mam 550TI chcę kupić GTX970 G i jak by się dało obie karty spiąć ojojoj 😀 a jeszcze lepiej np 4 karty jak ktoś ma 4 porty PCI i zawsze wywalamy tylko najstarszą kartę. Pokocham microsoft jak to zrobią 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *