Downgrade z Windows 7 do XP będzie możliwy

Rzecznik Microsoftu w rozmowie z serwisem ZDNet oficjalnie potwierdził, że koncern umożliwi nabywcom systemu Windows 7 downgrade do starszych wersji systemu w tym Windows XP. W przypadku Windows Vista można było instalować jedynie system poprzedzający najnowszy OS, Windows 7 zaoferuje downgrade do swoich dwóch poprzedników.

Prawo do instalacji wcześniejszych wersji Windowsa otrzymają prawdopodobnie nabywcy Windows 7 w wersji Professional i Ultimate.

Powodem dla którego użytkownicy decydują się na instalację Windows XP jest brak kompatybilności niektórych specjalistycznych aplikacji z nowszymi Windowsami. Należy jednak pamiętać, że korzystanie ze starych systemów które nie posiadają wsparcia technicznego wiąże się z pewnym ryzykiem. Microsoft zapowiedział już, że okres podstawowego wsparcia technicznego dla XP kończy się 14 kwietnia 2009 i od tego czasu wydawane będą jedynie krytyczne poprawki bezpieczeństwa.

Źródło: ZDNet.com

7 thoughts on “Downgrade z Windows 7 do XP będzie możliwy

  1. Studio Nti twoja wiedza na temat win7, visty to porazka, powinni Cie zbanowac zebys nie wypisywal bredni 🙂
    Nie masz zielonego pojecia o roznicaach w systemach… jesli dla ciebie roznice OS to tylko grafika czy gadgety to gratuluję podejscia.
    Głąb jestes i tyle. Xp to 10letni os, popatchowany na maxa a i tak nie jest optymalny dla nowego hardware. Kazdy rozsądny user uzyje win7 do nowego sprzetu, nie liczac zacofanych firm i urzędow pracujacych na sofcie czesto jeszcze dosowym:)

  2. Spostrzeżenie jest bardzo trafne.Przykładem takich aplikacji jest np.”Sibelius” – profesjonalny edytor nut, który w niektórych przypadkach nie chce się uruchomić na viście, nawet po zainstalowaniu dostępnego patcha.

  3. “aktualnie jest trochę w tyle i niema możliwości współpracy z najnowszymi aplikacjami i technologiami. “Może jakieś konkretne aplikacje i “najnowsze” technologie? Podaj nazwy.Mam nadzieję, że nie masz na myśli DX 10, którego wdrożenie jest blokowane przez M$ na Win XP.

  4. Co wy piszecie, pracowaliście na 7’ce?, xp był bardzo dobrym systemem ale aktualnie jest trochę w tyle i niema możliwości współpracy z najnowszymi aplikacjami i technologiami. Zmiany jakich musieli by dokonać aby mógł by nadal w pełni zaspokajać rynek są bardziej złożone od napisania systemu od nowa.

  5. Microsoft jak zwykle jest niewiarygodny. Całkiem niedawno jeszcze obiecywał pełne wsparcie XP o kilka lat dłużej.Windows 7 to porażka, taka sama jak Vista, tak naprawdę to od Visty różni go tylko nazwa i kilka gadżetów. Explorer.exe wygląda na żywcem przeniesiony z tego archaicznego systemu. Zamiast na siłę zmuszać użytkowników do przejścia na niesprawny system, powinni odświeżyć i usprawnić ich udane dzieło – Windows XP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *