Netbooki z Windows 7 za 200 USD

TechRadar donosi, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia na amerykański rynek mogą trafić Netbooki z zainstalowanym Windows 7. Koszt sprzętu oscylować ma w przedziale 200 – 250 USD.

Mark Croft z Microsoft poinformował, że koncern nie ustalił jeszcze dokładnej specyfikacji dla Netbooków z Windows 7. Gigant zaprosił jednak producentów OEM do Redmond aby porozmawiać o nowym systemie co może oznaczać, że prace nad tanimi laptopami z Windowsem na pokładzie są zaawansowane. Windows 7 trafi na netbooki w wersji Starter Edition oraz Home Premium. Ceny w USA mają zaczynać się już od 200 dolarów, komputery wyposażone w platformę NVIDIA Ion mogą być trochę droższe (250 dolarów).

Źródło: techradar.com

4 thoughts on “Netbooki z Windows 7 za 200 USD

  1. Ja wolę netbooka nawet za ok 300 USD, ale za to z systemem w wersji wyższej niż Starter, co najmniej Home Basic lub nawet Premium. Jednak netbooki też będą rosły w siłę i ograniczenia wersji Starter sa dolegliwe nawet w tego typu sprzęcie. No i pozbawienie interfejsu Aero w wersji Starter jest dolegliwe, bo nawet taki sprzęt potrafi już graficznie trochę więcej a możliwości będą rosły.

  2. Przecież zgodnie z tym co pisali choćby na wikipedii na temat edycji Win7, to starter ma trafić tylko do krajów rozwijających się i być niedostępny w stanach i europie… więc bez obaw 🙂

  3. bardzo dobrze, że tak będzie jednak nie liczyłbym na startera ) miejmy taką nadzieję – bo starter nie pozwoli nam zmieniać tapety, nie uruchomimy więcej jak 3 programów a także nie będzie Aero któy jest całkiem funkcjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *