Windows 7 Release Candidate w maju

Ars Technica opublikowała dziś zrzut ekranu strony Microsoftu na której można było pobrać Windows 7 Release Candidate. Prawdopodobnie witryna trafiła do publicznego wglądu przez przypadek ponieważ niedługo po opublikowaniu zniknęła z sieci.

Na łamach witryny TechNet zamieszczono szereg istotnych informacji na temat Windows 7 Release Candidate. Najistotniejszą informacją jest data publikacji – stronę datowano na maj 2009 co oznacza, że w tym terminie Windows 7 RC będzie dostępny publicznie. Możliwość pobrania systemu będzie dostępna co najmniej do końca czerwca 2009, a Microsoft nie będzie ograniczał ilości wygenerowanych kluczy. Wersja kandydująca ma być aktywna do 1 czerwca 2010. System będzie dostępny zarówno w wersji 32 jak i 64-bitowej w 5 językach: angielskim, niemieckim, japońskim, francuskim i hiszpańskim. Jak widać zabraknie wydania w języku arabskim oraz hindi.

technet_windows_7_rc.jpg

Na stronie opublikowano również wymagania sprzętowe Windows 7: dostęp do Internetu (do pobrania systemu i aktualizacji), procesor 1 GHz lub wyższy (32 lub 64-bitowy), 1 GB pamięci RAM, 16 GB dostępnego miejsca na dysku twardym, karta graficzną z 128 MB pamięci oraz wsparciem dla DirectX 9 oraz napęd DVD-R.

Źródło: Ars Technica

9 thoughts on “Windows 7 Release Candidate w maju

  1. Moje wiarygodne źródła donoszą że windows 7 RC 1 może zostać wydany jeszcze w tym miesiącu. Skąd taka pewność u mnie ? A no stąd że Microsoft ma już skompilowany build 7105 on podobnie jak build 7077 wyciekł tylko że 7105 wyciekł z błędem i ciężko go znaleźć ale 7077 wyciekł bez błędnie . Wkrótce wycieknie build 7105 ( jeśli już nie wyciekł ) bez błędnie. Tak więc warto się przyglądać najbliższym dniom , gwarantuję że one będą obfitować w wycieki oraz wydanie wersji RC 1 Windows 7 🙂

  2. to ze 7057 jest z galezi RC, to nie znaczy ze jest RC1.w pewnym gronie developerow faza testow beta zostala zamknieta i trwaja testy RC. numeracja typu RC1,2 itd to wydania glowne (major), cos a’la milestone na etapie alpha – takie punkty odniesienia, a kazdy build pomiedzy zamknieciem fazy beta a przed RTM jest jakims tam minorem RC.

  3. Dziwne, RC1 już dostępne od kilku tygodni… czyżby chybiona informacja ?Chyba że build 7057 to nie RC ?W każdym razie ja z takiego korzystam i działa bardzo stabilnie… z pewnością chętnie wymienię wszelkie stanowiska oprogramowane VISTĄ na ten soft.pozdrawiam, Paweł

  4. No ja mam narazie Windows 7 juz od Grudnia 2008 i jestem bardzo zadowolony i czekam na Win Rc jak tylko wejdzie to odrazu wrzucam go sobie na kompa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *