Duża aktualizacja dla Windows 10 już w produkcji

Threshold wave 2 to kodowa nazwa pierwszej dużej aktualizacji Windows 10, która pojawi się po premierze systemu. Według wstępnych informacji możemy się jej spodziewać w okolicach października i będzie się skupiać przede wszystkim na kwestiach optymalizacji systemu.

Kilka miesięcy temu mówiło się o aktualizacji Redstone, która ma przynieść sporo nowych funkcji do systemu. Patch ten ma jednak zadebiutować dopiero w 2016 roku. Nieco wcześniej czeka nas Threshold wave 2.

O aktualizacji informuje serwis Neowin, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. Nie są to zatem potwierdzone wieści, jednak warto się im przyjrzeć w odniesieniu do zbliżającej się premiery Windows 10.

Microsoft po ogłoszeniu Windows 10 informował, że system ten ciągle będzie otrzymywał nowe funkcje w formie aktualizacji. Threshold wave 2 prawdopodobnie będzie pierwszą z nich. Czego możemy się po niej spodziewać?

Głównym celem programistów jest praca nad optymalizacją i stabilnością systemu i właśnie ten aspekt będzie kluczowy dla wspomnianej aktualizacji. Po premierze Dziesiątki Microsoft będzie zbierał sporo danych na temat funkcjonowania systemu, na podstawie których przygotuje stosowne poprawki. Wśród nowych funkcji wymienia się natomiast możliwość instalacji aplikacji na karcie SD (dotyczy głównie tabletów).

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *