Windows zagrożony. Microsoft udostępnia szybką aktualizację

Microsoft wypuścił już w tym miesiącu zestaw aktualizacji, jednak wykryta właśnie luka zmusiła programistów z Redmond do szybkiego działania. W Windows Update znajduje się kolejna aktualizacja, którą ze względów bezpieczeństwa radzimy jak najszybciej zainstalować.

Najnowsza luka została odkryta dzięki dokumentom firmy Hacking Team, które jakiś czas temu wyciekły do sieci. Dotyczy ona podatności sterownika czcionki, który jest dostępny w każdej wersji systemu Windows. Zagrożone są zatem wszystkie urządzenia pracujące na systemie Microsoftu.

W jaki sposób luka może zostać wykorzystana? Wystarczy, że użytkownik przejdzie na specjalnie spreparowaną stronę internetową wykorzystującą czcionkę typu OpenType. W tym momencie haker może przejąć kontrolę nad naszym komputerem, zdalnie wykonując kod. Problem jest zatem poważny.

Na szczęście reakcja Microsoftu była natychmiastowa. Gotowa łatka czeka już na nas w Windows Update. Ze względu na skalę zagrożenia, radzimy jak najszybsze przeprowadzenie aktualizacji.

Warto zaznaczyć, że użytkownicy Windows XP nie otrzymają stosownej aktualizacji, gdyż okres wsparcia tego systemu zakończył się ponad rok temu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *