Finalny Internet Explorer 9 już dostępny

W zeszłym roku Microsoft rozwijał nową wersję swojej przeglądarki Internet Explorer 9 – począwszy od wielu Platform Previews, przez dwie wersje beta, korporacja doprowadziła projekt do końca wydając dziś wersję Release to Market. Niemiłe zaskoczenie dla posiadaczy Windows XP: nie ma najnowszej wersji przeglądarki dla tego systemu.

Od pierwszej chwili uwagę zwraca odświeżony interfejs użytkownika, który nawiązuje do koncepcji graficznej systemu Windows 7. Przeglądarka oferuje nowe funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają kontrolować śledzenie aktywności użytkownika przez strony internetowe. IE9 pozwala zintegrować zakładki z paskiem zadań Windows 7, jest wyposażona w przeprojektowany system ostrzeżeń dotyczący plików i dodatków do pobrania oraz filtr SmartScreen zapobiegający phishingowi.

Już we wczesnych wersjach beta Microsoft pokazał także inne funkcje, do których należy między innymi podobna do Aero Snap możliwość odrywania kart do porównywania dwóch stron internetowych na jednym ekranie.

Przeglądarka jest znacznie szybsza niż poprzednie wersje IE. Nowy silnik JavaScript, Chakra, wynosi IE9 na szczyt pod względem szybkości. Internet Explorer 9 wyprzedza w wynikach JavaScript benchmark inne przeglądarki. Warto wspomnieć także o akceleracji sprzętowej, która pozwala odciążyć procesor główny przenosząc obciążenie przetwarzaniem grafiki na GPU. Z kolei zgodność IE9 z HTML5 pozwala odtwarzać grafikę 3D bez konieczności instalowania dodatków.

Najnowszy produkt Microsoftu dostępny jest do pobrania za darmo z działu Przeglądarki WWW na Instalki.pl dla systemów Windows 7, Vista i Server 2008.

Źródło: Neowin, Softpedia

3 thoughts on “Finalny Internet Explorer 9 już dostępny

  1. Ja po zainstalowaniu mam dokładnie to samo wersja RC . I po co mi przeglądarka jak nie można korzystać z wideo na stronach trochę to dziwne że wydaję się nową przeglądarkę na , której nie można korzystać z wideo .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *