Funkcja zrzutu ekranu w końcu pojawi się na Xbox One

Microsoft zapowiedział właśnie najnowszą aktualizację konsoli Xbox One, która już w marcu zadebiutuje u wszystkich graczy. Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości jest możliwość robienia własnych zrzutów ekranu z gier. Gigant z Redmond przygotował także kilka innych usprawnień.

Lary Hryb z Microsoftu podkreśla, że możliwość wykonywania screenshotów z gier była jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji przez graczy. Opcja ta została zintegrowana z systemem konsoli. Wystarczy dwa razy nacisnąć przycisk Xbox, by zapisać zrzut ekranu (podobnie jak materiał wideo). Xbox obsługuje również komendę głosową, która wykona screenshot.

Najnowsza aktualizacja przyniesie także kilka mniejszych zmian. Konsola zaproponuje nam nowych znajomych, na podobnej zasadzie jak Facebook (znajomi znajomych, wspólni znajomi itp.) oraz umożliwi udostępnienie swojego prawdziwego nazwiska szerszemu gronu użytkowników.

Z poziomu opcji będziemy także mogli ustalić przezroczystość kafelków, by lepiej wyeksponować własne tło. Od teraz może nim być również własnoręcznie wykonany screenshot z gry.

Microsoft skupił się także na prywatności użytkowników, pozwalając na wyłączenie przesyłania próbek głosu w celu analizy danych. Pojawiła się również funkcja zgłoszenia spamera, który wysyła do nas wiadomości (w ostatnim czasie dość powszechny problem na Xbox One).

Aktualizacja jest już dostępna w wersji testowej dla wybranych użytkowników. U wszystkich graczy zadebiutuje w bliżej nieokreślonym dniu marca.

Źródło: Xbox via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *