Tych funkcji brakuje nam w Windows 10..

Windows 10

Firma Microsoft nieustannie dodaje nowości do Windowsa 10 przy okazji kolejnych jego aktualizacji. Niestety, pomimo naprawdę wielu różnych innowacji w systemie tym wciąż brakuje kilku funkcji, które powinny znajdować się w nim już w momencie premiery. Założę się, że wielu z Was braki mogłoby wymieniać godzinami. Nam brakuje dosłownie kilku rozwiązań…

Natywne wsparcie dla archiwów .7z, .rar

Instalujecie system Windows 10, pobieracie skompresowany plik i o ile nie jest to archiwum spakowane w formacie .zip, musicie zainstalować w systemie program, który poradzi sobie z jego rozpakowaniem. No jasne, wystarczy pobrać darmową aplikację pokroju 7zip i mieć ten problem z głowy. Po co jednak mnożyć aplikacje w systemie, skoro Microsoft mógłby znaleźć rozwiązanie tej sytuacji wprowadzając natywną obsługę dwóch innych popularnych formatów, bez konieczności doinstalowywania kolejnych narzędzi?

Oprogramowanie czyszczące “śmieci”

Jasne, w systemie Windows 10 znajduje się narzędzie o nazwie “Oczyszczanie dysku”, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to wybitny program, który w sposób spektakularny oczyszczałby poszczególne partycje z różnorakich “śmieci”. Nie jest to też program ani nowoczesny, ani specjalnie wygodny – każdą partycję trzeba tu czyścić osobno. W Windowsie 10 dobrze by było znaleźć „proste” rozwiązanie rodem ze smartfonów z Androidem.

Początkujący użytkownicy mogliby kliknąć po prostu magiczny przycisk, a z ich komputera usuwane byłyby rzeczy, które zajmują niepotrzebnie miejsce od lat. Użytkownicy bardziej zaawansowani powinni mieć możliwość określania dodatkowych kryteriów – na wzór tych z CCleanera. Skoro Microsoft jakiś czas temu przestrzegał przed korzystaniem z powyższego narzędzia, to może w końcu zaproponowałby dla niego sensowną alternatywę?

Animowane pulpity i większa personalizacja

Możliwości personalizacji Windowsa 10 w zakresie kwestii wizualnych powinny być znacznie większe. Jasne, tapety Microsoftu w 4K są bardzo ładne, ale możliwości oferowane przez funkcje motywów są doprawdy niewielkie. Motywy to nic innego jak większe paczki tapet. Możliwość zwiększania kolorystyki okienek systemowych? Wciąż mało! Dlaczego użytkownicy pragnący unowocześnić wygląd systemu muszą korzystać z dodatkowego oprogramowania? Dlaczego animowane tapety i naprawdę złożone motywy zmieniające Windows 10 do poznania nie są rzeczą obecną domyślnie w systemie?

Niektórzy z Was powiedzą, że wymienione wyżej funkcje to drobnostki. Być może. Jednak lista braków byłaby znacznie dłuższa, gdybyśmy stworzyli ją wspólnie. Trzeba sobie zdawać sprawę, że Windows 10 nie jest systemem idealnym i niestety posiada pewne niedociągnięcia.

Napiszcie jakie funkcje chcielibyście zobaczyć w “dziesiątce”…

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *