Furtka dla piratów w systemie aktywacji Windows 8

Najnowszy system Windows oferowany jest w wyjątkowo niskich cenach jeżeli porównamy je z kosztem zakupu poprzednich edycji “okienek”. Okazuje się, że Windowsa 8 można zdobyć za darmo… prawie legalnie. Wszystko przez lukę w systemie aktywacji systemu i darmowe klucze które Microsoft rozdaje w związku z promocją na Windows Media Center dla użytkowników Windows 8 Pro.

Może okazać się, że Windows 8 nie jest najlepszym interesem dla Microsoftu. Niedawno dowiedzieliśmy się, że nie sprzedaje się tak jak zakładał producent, a teraz na jaw wyszły informacje związane z oszukiwaniem systemu aktywacji Windowsa.

Zabezpieczenia najnowszego Windowsa nie są tak genialne jak zapewniał Microsoft. Pomimo konieczności użycia unikalnego klucza, w sieci pojawiły się już pirackie narzędzia do aktywacji systemu. Teraz, na własne życzenie, Microsoft otworzył kolejną furtkę piratom. W ramach specjalnej promocji (ograniczonej czasowo), każdy użytkownik może zamówić za darmo dodatek Windows Media Center dla Windows 8 Pro. Wystarczy podać adres e-mail, a Microsoft prześle unikalny klucz za pomocą którego można aktywować system.

Okazuje się, że klucz do Windows Media Center może posłużyć do aktywacji nielegalnej kopii Windows 8. Tym samym piracka wersja systemu stanie się zupełnie “legalna”. Oczywiście nie w świetle prawa, ale mechanizm weryfikujący aktywację Windowsa nie będzie takiego systemu więcej sprawdzał. Aby “sztuczka” zadziałała należy zainstalować Windows 8 przy użyciu dowolnego klucza (nawet takiego który został już wykorzystany), a następnie aktywować system poprzez Key Management Services (KMS). Jest to mechanizm przeznaczony dla administratorów sieci, który umożliwia aktywację systemu na lokalnym komputerze z pominięciem serwerów Microsoftu.

System aktywowany przez KMS działa bez ograniczeń przez 180 dni. W tym czasie wystarczy użyć bezpłatnego klucza Windows Media Center do aktywacji uaktualnienia systemu. Tutaj właśnie znajduje się luka – aktywacja uaktualnienia powoduje usunięcie jakichkolwiek ograniczeń.

Jeżeli Microsoft szybko nie naprawi swojego niedopatrzenia może sporo stracić. Warto dodać, że dodatek Windows Media Center będzie oferowany za darmo tylko do końca stycznia 2013r. Później będzie trzeba za niego zapłacić.

Źródło: WindowsWave.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.