Xbox TV set-top box nadchodzi

Znamy już orientacyjnie kierunek rozwoju nowej generacji konsol. Nintendo skupia się na innowacyjnym wykorzystaniu GamePada, zaś Sony planuje rozwinąć kwestię cloud gamingu. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku Microsoftu kluczem do sukcesu będzie multiplatformowe podejście do nowych usług, co od pewnego czasu widoczne jest choćby na przykładzie Kinecta. Potwierdzeniem tego jest także zapowiedź prac nad Xbox set-top boxem, który może zainteresować nową grupę docelową.

Jak donosi serwis The Verge, nowe urządzenie o nazwie Xbox TV pozwoli na uruchamianie gier casualowych (a więc nie będzie miał możliwości następcy X360), a także streaming plików audio i video. W założeniach ma pełnić funkcję “dopełnienia” dla nadchodzącej konsoli, które jednak dzielić będzie funkcjonalności związane z usługami online. Współpracować ma m.in. z takimi aplikacjami jak Netflix, Hulu czy CNBC. Wiadomo także, że urządzenie wspierane będzie przez Windows 8, a także będzie kompatybilne z inną zapowiadaną maszynką od Microsoftu, a mianowicie tabletem Xbox Surface (póki co jego produkcja nie została oficjalnie potwierdzona).

Xbox TV set-top box

Nie zabraknie przy tym wsparcia Kinecta oraz kontrolera w zestawie (najprawdopodobniej znany posiadaczom X360 lub następcy), które to również będą kompatybilne z konsolami, zaś cena ma zostać ustalona na poziomie 150-200 USD. Ciężko powiedzieć, czy tego rodzaju polityka pozwoli Microsoftowi na objęcie prowadzenia w kolejnej generacji konsol. Na pewno jednak jest to ciekawy sposób na umocnienie marki i świadomość kompatybilności kilku urządzeń. Póki co nie podano choćby wstępnej daty premiery startu urządzenia na rynku.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *