Gra AAAA jest już grywalna i ma być tytułem z najwyższej półki

Xbox Series X

W stajni gier Microsoftu ma pojawić się gra AAAA. Cóż to takiego? Pędzę z wyjaśnieniem. Mowa dosłownie o grze z najwyższej półki – grze, której budżet najpewniej będzie zbliżony do budżetu hollywoodzkich blockbusterów. Jak wskazują najnowsze doniesienia, produkcja ta już jest grywalna.

O tym, że w tytuł AAAA Microsoftu można już grać, mówi tweet jednego z deweloperów, który ją tworzy – Drew Murraya. Wygląda nawet na to, że okazję, by go wypróbować, miały nawet osoby spoza studia, które nad nim pracują.

O jakim studiu mowa? Studiu, które zostało założone przez Microsoft w 2018 roku – The Initiative, a które tworzy grę od początku swojego istnienia. Jego członkami są talenty z przeróżnych uznanych w branży firm, a całemu zespołowi przewodzi Darrel Gallagher, który dotychczas pracował nad wieloma ważnymi projektami, między innymi dla Activision czy Crystal Dynamics.

Niestety, póki co nie wiadomo nawet, o czym ma być gra AAAA Microsoftu, nie wspominając o jej dacie premiery. Wygląda jednak na to, że pierwsze informacje na jej temat poznamy już w przyszłym roku, o czym od szefa Microsoft Studios, Matta Booty’ego, dowiedział się serwis Game Informer.

Nic dziwnego, że The Initiative pracuje nad tak poważnym projektem. Jak wiadomo, już w okresie świątecznym premiery doczekała się microsoftowa konsola nowej generacji – Xbox Series X. Chociaż Sony jeszcze swojej najnowszej konsoli światu nie pokazało, to jest to tylko kwestią czasu. Zatem, każda z firm robi i będzie robić wszystko, aby to jej sprzęt wygrał walkę o dominację na konsolowym rynku. Gry będą nieodłącznym elementem tej walki.

Źródło: Windows Central, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *