Gry z Xbox’a na Androidzie? Tak, dzięki Xbox Game Streaming

Xbox game streaming

Microsoft ogłosił otwarcie programu testowego usługi Xbox Console Streaming we wszystkich krajach. Oznacza to, że użytkownicy posiadający Xbox One mogą przesyła gry na telefon z systemem Android lub tablet wykorzystując do tego sieć Wi-Fi lub sieć komórkową.

Xbox Console Streaming to nowa usługa systemowa dostępna na konsolach Xbox One, dzięki której gracze mogą wybrać, kiedy i gdzie grają na urządzeniach, które już posiadają. Gry zainstalowane na konsoli Xbox One, w tym tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Pass, można uruchomić na telefonie komórkowym lub tablecie z systemem Android, przesyłając je bezpośrednio z konsoli domowej. Program testowy jest dostępny dla wszystkich użytkowników konsol Xbox One, zarejestrowanych w programie Xbox Insider.

Xbox Game Pass

Aby wziąć udział w fazie testowej usługi Xbox Console Streaming należy dołączyć do programu Xbox Insider i zarejestrować konsolę Xbox One w programie testowym, w dowolnym kręgu testerskim. Niezbędny będzie również telefon lub tablet z systemem Android 6.0 lub nowszym, kontroler Xbox One obsługujący łączność Bluetooth i konto Microsoft powiązane z profilem Xbox oraz szerokopasmowe łącze internetowe.

Osoby zainteresowane usługą powinny pobrać na urządzenie przenośne bezpłatną aplikację Xbox Game Streaming (Preview) np. z tego miejsca.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *