Długo wyczekiwana funkcja pojawi się w kalkulatorze dla Windows 10

Kalkulator wykresy

Osoby korzystające sporadycznie z kalkulatora w systemie Windows 10 zapewne oglądają go zawsze w trybie Standardowym. Bardziej obyci z oprogramowaniem użytkownicy wiedzą, że kalkulator ma także wiele innych przydatnych “widoków” – w tym choćby naukowy, programisty i pomagający obliczać daty. Do tego dochodzą różnorakie konwertery pomagające przeliczać różne jednostki i waluty. W Windows 10 2004 pojawi się jednak zupełnie nowa funkcjonalność, na którą niektórzy czekali od lat. Mowa o trybie graficznym z obsługą wykresów.

Brandon LeBlanc z Windows Insider program potwierdza, że jedna z najbardziej wyczekiwanych i najczęściej “upvote’owanych” w Centrum Opinii funkcji pojawi się w systemowym kalkulatorze wraz z aktualizacją o nazwie kodowej 20H1, na wiosnę tego roku.

“Dodanie obsługi wykresów to jedno z najważniejszych usprawnień zgłaszanych nam w Centrum Opinii. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli udostępnić tę funkcję naszym użytkownikom. Możliwości tworzenia wykresów są również niezbędne dla studentów, którzy pracują z algebrę liniową. Dzięki tej funkcji mamy nadzieję umożliwić uczniom skuteczniejszą naukę matematyki poprzez lepsze zrozumienie pewnych pojęć”, czytamy.

Począwszy od nadchodzącej aktualizacji, będziecie mogli zaprezentować jedno lub więcej równań na wykresie dla łatwiejszego ich porównania. Dostępne będą również dodatkowe opcje dostosowania stylu linii i okna wyświetlania wykresu. Ponadto, nowy tryb wykresów obsłuży również równania ze zmiennymi.

“Jeśli wprowadzisz równanie ze zmienną drugorzędną (np. Y = mx + b), będziesz w stanie łatwo modyfikować te zmienne, aby szybko zrozumieć, jak zmiany w równaniu wpływają na wykres”, tłumaczy LeBlanc.

Zmian w kalkulatorze spodziewajcie się na przełomie kwietnia i maja tego roku. To zaledwie jedna z wielu zmian jakie wprowadza aktualizacja Windows 10 2004. Większość została przedstawiona w tym miejscu.

Źródło: Tenforums, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *