Jak zmienić język w przeglądarce Microsoft Edge (Chromium)?

Nowy Microsoft Edge

Nowy Microsoft Edge nie jest jeszcze udostępniany za pośrednictwem witryny Windows Update, ale wkrótce będzie i zastąpi na Waszym komputerze wysłużonego Edge’a korzystającego z przestarzałego już silnika przeglądania. Wielu z Was zdecydowało się pobrać Microsoft Edge z Chromium na własną rękę najprawdopodobniej korzystacie z niej w języku polskim. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy Edge zainstaluje się domyślnie w innym języku? Mamy na to rozwiązanie.

Użytkownicy z całego świata donoszą, że nowy Microsoft Edge potrafi zainstalować się w języku niezgodnym z językiem ich systemu. To zachowanie niepożądane, bowiem wersja językowa przeglądarki dobierana jest właśnie na podstawie OSu. Microsoft potwierdza to na stronie wsparcia technicznego. Istnieją trzy wyjścia z sytuacji.

Jak zmienić język w nowym Microsoft Edge?

Jeśli chcecie ustawić język polski, a przeglądarka zainstaluje się w języku angielskim, to sprawa jest prosta. Klikacie w “…”, a następnie

 Settings -> Languages -> Preferred languages -> Add languages

 i tam dodajecie język polski. Co to jednak w sytuacji, gdy korzystacie z komputera, na którym Edge postanowił zainstalować się w innym języku?

Najprostszą z metod jest wklejenie do paska przeglądarki adresu:

edge://settings/languages

To wystarczy, aby przejść do sekcji zmiany języka i dodać język polski.

Alternatywnie, należy zerknąć na poniższe zrzuty ekranu i zobaczyć gdzie klikać. Posłużymy się przykładem języka amharskiego. Prawdopodobnie żaden z Was nigdy nie zobaczy na oczy tego języka, ale znajomemu z laptopem Xiaomi Microsoft Edge postanowił pobrać się w języku chińskim. Problem jest więc realny.

Źródło: Instalki.pl

Nie wiem jak Wy, ale wielu użytkowników dało szansę nowej przeglądarce Microsoftu. Dysponuje ona wachlarzem dosyć ciekawych funkcji i warto ją wypróbować. Import zakładek i haseł z Chrome lub Firefox’a trwa dosłownie chwilę, a nowe rozwiązanie Microsoftu działa bardzo sprawnie.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *