Hakerzy złamali Windows 7 Ultimate RTM

Chińskim hakerom udało się złamać aktywację w systemie Windows 7 Ultimate RTM. Co ciekawe użyli oni tej samej metody która użyta została przy łamaniu zabezpieczeń Windows Vista.

Zaczęło się od obrazu ISO DVD OEM Windows 7 Ultimate który wyciekł z firmy Lenovo. Posłużył on chińczykom do wydobycia pliku boot.wim z którego uzyskany został klucz OEM-SLP oraz certyfikat OEM. Następnie po dokonaniu odpowiednich modyfikacji w BIOS udało się oszukać system który potraktował komputer jako maszynę OEM. System aktywowany w ten sposób jest rozpoznawany jako legalny przez mechanizm WGA.

Skrypt slmgr.vbs przygotowany przez hakerów może być również wykorzystany do zmiany wersji BOX na wersję OEM. Obraz Windows 7 Ultimate pochodzi od firmy Lenovo jednak jak informuje Softpedia można go z powodzeniem użyć na maszynach HP, Dell czy MSI. Cała sprawa znana jest Microsoftowi który oświadczył, że korzystanie z nielegalnych kopii Windowsa naraża użytkownika na szkodliwe oprogramowanie.

Źródło: Softpedia, PC World

8 thoughts on “Hakerzy złamali Windows 7 Ultimate RTM

  1. dla hakerow nie ma systemu nie do zlamania a wiec taki win7 ultimate to dla nich pikus – oni maja dostep do wszystkiego na swiecie dobrze ze to nie sa psychopaci bo zniszczyli by swiat w tyle dni co Bog go tworzyl 🙂 i to nie jest zart hakerzy maja wladze nad nasza planeta i to jest fakt

  2. Po co ten sarkazm od razu ludzie i naśmiewanie se z tego systemu. To było do przewidzenia, to ci programiści stworzyli inni zawsze złamią. Zawsze tak będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *