Hakerzy złamali Windows 7 Ultimate RTM

Chińskim hakerom udało się złamać aktywację w systemie Windows 7 Ultimate RTM. Co ciekawe użyli oni tej samej metody która użyta została przy łamaniu zabezpieczeń Windows Vista.

Zaczęło się od obrazu ISO DVD OEM Windows 7 Ultimate który wyciekł z firmy Lenovo. Posłużył on chińczykom do wydobycia pliku boot.wim z którego uzyskany został klucz OEM-SLP oraz certyfikat OEM. Następnie po dokonaniu odpowiednich modyfikacji w BIOS udało się oszukać system który potraktował komputer jako maszynę OEM. System aktywowany w ten sposób jest rozpoznawany jako legalny przez mechanizm WGA.

Skrypt slmgr.vbs przygotowany przez hakerów może być również wykorzystany do zmiany wersji BOX na wersję OEM. Obraz Windows 7 Ultimate pochodzi od firmy Lenovo jednak jak informuje Softpedia można go z powodzeniem użyć na maszynach HP, Dell czy MSI. Cała sprawa znana jest Microsoftowi który oświadczył, że korzystanie z nielegalnych kopii Windowsa naraża użytkownika na szkodliwe oprogramowanie.

Źródło: Softpedia, PC World

8 thoughts on “Hakerzy złamali Windows 7 Ultimate RTM

  1. dla hakerow nie ma systemu nie do zlamania a wiec taki win7 ultimate to dla nich pikus – oni maja dostep do wszystkiego na swiecie dobrze ze to nie sa psychopaci bo zniszczyli by swiat w tyle dni co Bog go tworzyl 🙂 i to nie jest zart hakerzy maja wladze nad nasza planeta i to jest fakt

  2. Po co ten sarkazm od razu ludzie i naśmiewanie se z tego systemu. To było do przewidzenia, to ci programiści stworzyli inni zawsze złamią. Zawsze tak będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *