IE traci coraz więcej do innych przeglądarek

Mimo, że dzięki przeglądarce Internet Explorer 9 udało się firmie Microsoft poczynić niejakie postępy na rynku, ogólny trend dotyczący oficjalnej przeglądarki Microsoft w dalszym ciągu jest ujemny. Według danych Net Applications, udział Internet Explorera skurczył się w lipcu o 0,87 procent. Nadal jednak kawałek ciastka należący do IE przekracza 50% rynku z wynikiem 52,81.

Najnowsza wersja przeglądarki internetowej Microsoftu, IE9, dzierży 6,8-procentowy udział w rynku przeglądarek internetowych, co oznacza zysk na poziomie 1,1 punktów procentowych. Wielkość rynku zagarnięta przez IE9 jest już wyższa niż część należąca do IE7. Wciąż jednak najnowszy produkt plasuje się ze plecami IE6, które znajduje się na 9,2 procent komputerów oraz IE8, która jest numerem jeden wśród używanych wersji przeglądarki z udziałem 29,3%. Spośród produktów innych firm, pierwsze miejsce na rynku przeglądarek zajął produkt …Goooooogle, czyli przeglądarka Chrome, która trzyma 11,16% rynku. Mozilla Firefox 5 przegrywa rywalizację z Chrome osiągając udział 10,4%. Apple Safari 5 ma 5,2% rynku, podczas gdy najnowsza wersja przeglądarki Opera zaledwie 1,3%.

Microsoft stara się udowodnić, że IE9 ma lepszy wynik niż to wygląda. W nowym poście na oficjalnym blogu, autor koncentruje się na przyjęciu IE9 przez coraz większą liczbę dużych przedsiębiorstw. Według pracownika Microsoft, “Siemens używa IE9 w ramach programu pilotażowego na 2100 komputerów. Pracownicy dzielili się swoją ekscytacją związaną z interfejsem użytkownika IE9 oraz z integracją z systemem Windows 7”. Na blogu MS dowiemy się, że IE9 znajduje się obecnie na komputerach 25% użytkowników, którzy mają zainstalowany system Windows 7 w USA i 18% na całym świecie.

Źródło: Neowin

1 thoughts on “IE traci coraz więcej do innych przeglądarek

  1. Powinno się wykurzyć raz na zawsze IE6/7/8 …
    ale z 8 nie będzie tak łatwo , bo wciąż sporo …. korzysta z xp a tam nie da się z aktualizować IE …

    Ale już używać 6/7….bany dla takich osób! żadne strony nie powinny dawać im kontabilności bo inaczej się nie oduczy tych debili zmiany przeglądaki 😐

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *