Microsoft stracił udział na rynku mobilnym

Podczas gdy Microsoft wiąże duże nadzieje z nadchodzącą aktualizacją “Mango” dla systemu operacyjnego Windows Phone 7, obecna wersja systemu operacyjnego traci użytkowników. Nowe dane pochodzące z badania 30.000 klientów opublikowała znana z badań internetu firma comScore. Potwierdzają się tym samym dane informujące o obecności systemu Android na ponad jednej trzeciej wszystkich używanych obecnie smartfonów.

Szumnie zapowiadany Windows Phone 7 wraz ze starszą wersją systemu, Windows Mobile, był używany w czerwcu tego roku przez zaledwie 5,8% wszystkich użytkowników smartfonów. To spadek z udziału 7,5% w marcu 2011. W tym samym czasie liczba użytkowników systemu Android wzrosła z 34,7% w marcu do 40,1% w czerwcu. System operacyjny Apple iOS zaliczył nieznaczny wzrost z 25,5% użytkowników smartfonów w marcu do 26,6% w czerwcu. Spadek zaliczyła także firma RIM, której Blackberry OS stracił udział z 27,1% w marcu do 23,4% w czerwcu. Tylko system Symbian OS był używany rzadziej niż Windows Phone. Badanie pokazuje, że udział tego systemu spadł z 2,3% w marcu do zaledwie 2% w czerwcu.

Wśród wszystkich aparatów telefonicznych (nie tylko smartfonów) największym udziałem pochwalić się może Samsung. Według badania comScore, 25,3% ankietowanych użytkowników posiada telefon koreańskiego producenta. Na drugim miejscu była firma LG z udziałem 21,3%, a następnie Motorola, 14,5%. Apple, firma, która w tym zestawieniu przeciwko całej gamie telefonów wystawia jedynie smartfony, była czwarta na liście z udziałem na poziomie 8,9%. Jak wynika z badania comScore, obecnie 234 milionów obywateli USA w wieku od 13 lat używa jakiegoś urządzenia mobilnego.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *