Nowe ikony w Windows 10 21H2, czyli zmian w wyglądzie ciąg dalszy..

Windows 10 pulpit

Każdy nowy dzień przybliża użytkowników Windows 10 do otrzymania długo wyczekiwanej aktualizacji o nazwie kodowej Sun Valley. Windows 10 21H2, czyli druga po planowanej na maj aktualizacji 21H1, przyniesie znaczące zmiany w wyglądzie interfejsu systemu Microsoftu. Wiemy, że w oprogramowaniu zagoszczą nowe animacje, nowy pasek zadań oraz nowe Centrum Akcji. Spodziewać możemy się także zaokrąglonych rogów okien systemowych oraz ikon, które podziwiać mogą już korzystający z buildów preview w ramach programu Windows Insider.

Ikony w Windows 10 Sun Valley

Aktualizacji Sun Valley dla systemu Windows 10 należy spodziewać się na przełomie października i listopada bieżącego roku. Przyniesie ona odświeżenie interfejsu Fluent Design, na które składała się będzie cała masa drobnych elementów, stopniowo wprowadzanych w kolejnych testowych buildach systemu. W najnowszych kompilacjach Microsoft zaprezentował garść nowych ikon. Konia z rzędem temu, kto pierwszy dostrzegł różnice pomiędzy starymi i nowymi grafikami 😉 Dlatego też poniżej zamieszczamy przykładowe zmiany dotyczące omawianych elementów.

Wygląd ikon w Windows 10
Obecny wygląd ikon w Windows 10. / Źródło: WindowsLatest
Ikony w Windows 10 21H2
Odświeżone wersje ikon z Windows 10 21H2 / Źródło: WindowsLatest

Jak zapewne zauważyliście, nowe ikony, podobnie jak inne elementy systemowe, zostały zaokrąglone i wygładzone. Po najechaniu kursorem na ikonę, ta zmienia swój wygląd na stary – nie wiadomo czy jest to zabieg celowy, który utrzyma się w stabilnej wersji aktualizacji 21H2, czy ma on jedynie pozwolić testerom lepiej uzmysłowić sobie wprowadzone zmiany.

Zestaw ikon Windows 10 21H2
Zestaw nowych ikon w Windows 10 Sun Valley. / Źródło: WindowsLatest

Wprawny obserwator dostrzeże, że Microsoft korzysta z fontu Segoe. Zmiany są widoczne nie tylko w menu Ustawień, ale także w Menu Start i na kilku innych kartach opcji systemowych.

Jak oceniacie wszystkie zmiany zapowiadane w następnych odsłonach Windows 10?

Źródło: WindowsLatest via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *