Czy tak będzie wyglądać nowe Centrum Akcji w Windows 10?

Windows 10 pulpit

Rok 2021 będzie rokiem istotnych zmian wizualnych w obrębie systemu Windows 10. Na łamach serwisu pojawiały się już artykuły z tym tematem związane. Tym razem za sprawą użytkownika Twittera o pseudonimie Albacore możemy zobaczyć, jak wyglądało będzie nowe Centrum Akcji w Windows 10.

Nowe Centrum Akcji

Wszystko wskazuje na to, że Centrum Akcji może wkrótce korzystać ze składników interfejsu użytkownika znanych z systemu Windows 10X – wszystko po to, aby ujednolicić szatę graficzną wszystkich produktów Microsoftu. Przypominamy, że w Windows 10X omawiany element interfejsu pozwala na dostęp do poszczególnych ustawień i powiadomień w nieco odmienny sposób, niż w Windows 10.

Nowe Centrum Akcji
Nowe Centrum Akcji / Źródło: Microsoft

W Windows 10X Centrum Akcji jest podzielone na dwa panele. UI jest dopasowywane automatycznie po nadejściu powiadomienia lub rozwinięciu przez użytkownika karty system akcji – zupełnie jak na powyższej grafice.

Odświeżone Centrum Akcji w wersji preview

W wersjach preview Windows 10 Microsoft testuje już teraz nowe środowisko Centrum Akcji, podobne do tego z Windows 10X. Element ten jest w nim podzielony na dwa osobne panele – powiadomienia (alerty aplikacji) i szybkie akcje (ustawienia). Tym samym, powiadomienia zostaną oddzielone w osobnym oknie dialogowym, a każdy wpis będzie wyświetlał komunikat i nazwę aplikacji, z której pochodzi. Szybkie akcje pojawią się na dole ekranu.

Różnice w wyglądzie Centrum Akcji w Windows 10X, Windows 10 20H2 i jednym z buildów preview Windows 10 / Źródło: Instalki.pl, Twitter

Pasek zadań wciąż we wczesnej fazie rozwoju

Centrum Akcji jest nadal dopracowywane przez programistów Microsoftu. Na tę chwilę jedynym związanym z nim pewnikiem jest fakt, że zostanie ono podzielone na dwa osobne panele. Na dolnym znajdziemy skróty do wszystkich najważniejszych funkcji, a z tego usytuowanego nieco wyżej użytkownicy odczytają wszystkie powiadomienia.

Premiera nowego Centrum Akcji powinna mieć miejsce przy okazji przeprojektowania innych elementów systemu o nazwie kodowej Sun Valley. Tego z kolei spodziewamy się w połowie bieżącego roku.

Źródło: Twitter @thebookisclosed, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *