Microsoft wprowadza kolejne zmiany związane z wyglądem Windows 10

Windows 10 21H2

W ostatnim czasie dociera do nas cała masa doniesień związanych z nowym wyglądem interfejsu w systemie Windows 10. Nic dziwnego, bowiem członkowie programu Windows Insider już teraz mogą korzystać z buildów preview, do których wprowadza się wiele mniejszych i większych zmian. Ostatnio prezentowaliśmy m.in. wygląd nowego Centrum Akcji. Dziś mamy coś nowego, niemniej jednak już wcześniej spotykanego nie tylko w Windows’ach.

Zaokrąglone rogi okienek w Windows 10

W ramach aktualizacji o nazwie Sun Valley system Windows 10 uzyska nowy wygląd z Centrum Akcji podobnym do tego z systemu Windows 10X i zaokrąglonymi narożnikami. Aktualizacja Sun Valley, znana również wewnętrznie jako “Windows 10++” powinna znacząco odmłodzić system Windows 10.

News and Interests
Kliknięcie w ikonę prognozy pogody w zaktualizowanym Windowsie 10 spowoduje wyświetlenie “feedu” News and Interests / Źródło: Windows Latest

W wersjach preview Microsoft testuje prototyp nowej flagi, która “wygładzi rogi” okienek, w tym tych występujących w Menu Start i aplikacjach UWP. Flaga nosi nazwę “RoundedWindowCornersPrototype” i jej aktywowanie eliminuje ostre krawędzie z systemu, by zapewnić mu znacznie bardziej estetyczny wygląd. Mała rzecz, a cieszy – zobaczcie sami.

Zaokrąglone rogi okien - Win 10
Zaokrąglone rogi okien interfejsu / Źródło: Windows Latest

Zmiana rogów na zaokrąglone wygląda bardzo subtelnie i będzie dotyczyć tylko tych wybranych elementów interfejsu. Microsoft “wygładzi” rogi okienek m.in. w Menu Start, aplikacjach systemowych (Kalkulator, Zdjęcia, Centrum Opinii), Centrum Akcji i aplikacji Ustawienia.

Warto przypomnieć, że Microsoft używał już zaokrąglonych narożników okienek – aż do czasów Windows 8, kiedy to wraz z nowym interfejsem Metro krawędzie stały się ostre.

Według doniesień nowa szata graficzna systemu Windows 10 zadebiutuje wraz z aktualizacją 21H2 – jesienią 2021 roku.

Źródło: Windows Latest, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *