Instalacja polskiego pakietu językowego do wersji Professional RTM z MSDN AA

Instalacja spolszczenia dla Windows 7

W związku z pojawieniem się finalnej wersji Windows 7 na MSDN AA, wielu subskrybentów może irytować fakt, że nie udostępniono jeszcze polskiej wersji językowej tego systemu. Dla tych, którzy chcieliby używać najnowszego systemu giganta z Redmond po polsku, zaprezentujemy krótki poradnik krok po kroku, jak przy pomocy Windows 7 Language Pack w pełni „spolszczyć” nasz system.

Po zainstalowaniu Windows 7 Professional RTM (x86 lub x64), ściągamy Windows 7 Language Pack (stosownie do wersji Windows – x86 lub x64), który również jest dostępny na MSDN AA. Możemy go wypalić na płytę lub umieścić w wirtualnym napędzie. Najnowszy Windows umożliwia nagranie obrazu ISO bez dodatkowego oprogramowania – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik z obrazem płyty i z menu wybrać opcję Burn image to disc.
Gdy już będziemy posiadać LP otwieramy konsolę z uprawnieniami administratora. W tym celu wchodzimy do Start → Programs → Accessories i prawym przyciskiem myszy klikamy na Command Line. Z menu wybieramy Run as administrator i zatwierdzamy. W otwartej konsoli wpisujemy:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(ścieżka do pliku np. G:\langpacks\pl-pl\)

Następnie czekamy aż rozpakowanie pliku dobiegnie końca i wpisujemy kolejną komendę:

bcdedit /set {current} locale pl-PL

a potem:

bcdboot %WinDir% /l pl-PL

Po tych operacjach wpisujemy:

regedit

(aby wejść do rejestru), po kolei otwieramy:

HKEY_LOCAL_MACHINE → SYSTEM → CurrentControlSet → Control → MUI → UILanguages

i usuwamy:

en-US

(prawym przyciskiem myszy → Delete)

Na koniec wystarczy uruchomić ponownie komputer i możemy cieszyć się polską wersją Windows 7 Professional.

Autor: Piotr Pałys

Uwaga! Mniej inwazyjną metodę można znaleźć na forum serwisu:
Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ

36 thoughts on “Instalacja polskiego pakietu językowego do wersji Professional RTM z MSDN AA

 1. Panowie, piszecie super porady i wielkie Wam THX za to! Ale nikt jeszcze nie napisał (chociaż pytanie już takie padło): Gdzie znaleźć ten cholerny Pakiet językowy PL do Windows 7 x64 Professional? Pomóżcie, jeśli tylko chcecie i możecie. Bo jak go zainstalować, to już wiem z Waszych postów. Jednak znalezienie, go to wielki problem. Proszę o konkretne linki skąd można go ściągnąć. Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich.

 2. kombinuje na wszelkie sposoby i nadal mam ten błąd

  C:\Windows\system32>DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab

  Deployment Image Servicing and Management tool
  Version: 6.1.7600.16385

  Image Version: 6.1.7600.16385

  An error occurred trying to open – E:\langpacks\pl-pl\lp.cab Error: 0x8007065e

  Error: 1630

  Data of this type is not supported.

  The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

  C:\Windows\system32>

 3. banalne, ale ciekawe czy zadziala slynny HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ProductOptions i ProductSuite z danymi Terminal Server dla wersji home premium. Mysle ze zadziala i mamy ultimate, klucz tez pojdzie i bedzie sie aktualizowalo wszystko, dajcie znac jak ktos probowal, poki co nie robilem tego triku

 4. u mnie pojawia się błąd:

  Error: 87 the packagepath option is unknown

  czy ktoś może mi pomóc?

  PS. kupiłam laptopa z polskim windowsem 7 Home Premium, ale po reinstalacji jest wersja angielska. Czy to znaczy, że mam gdzieś tu polski pakiet łatwiej dostępny niż to kombimowamie?

 5. Winda 7 Home Premium 64 bit + Language Pack zassany z MSDNAA + instrukcja powyżej i wszystko śmiga jak marzenie. Pakiet PL wyciągnięty z obrazu za pomocą Alkohol 52% i wrzucony na C: Panie Piotrze głęboki ukłon w Pana stronę.!!!!

 6. Zacząłem robioć jak w instrukcji i błąd. Co Wy na to?
  Windows 7 Professioanl 32bitowy i LanguagePack ściągnięty z MSDN-AA. Nagrane na oddzielne płyty.

  C:\Windows\system32>DISM /Online /Add-Package /PackagePath:E:\langpacks\pl-pl\lp.cab

  Deployment Image Servicing and Management tool
  Version: 6.1.7600.16385

  Image Version: 6.1.7600.16385

  An error occurred trying to open – E:\langpacks\pl-pl\lp.cab Error: 0x8007065e

  Error: 1630

  Data of this type is not supported.

  The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

  C:\Windows\system32>

 7. Po co się męczyć – TEN PORADNIK cię wyręczy 😉
  vista.pl/porady/326_vistalizator_czyli_mocarz_ktory_spolszczy_kazda_viste_a_takze_windows_7_.html

  Działa wyśmienicie także w przypadku Win 7.
  Całkiem legalny soft, korzystamy z legalnych pakietów Microsoftu.
  Po operacji zamiany języka nadal posiadamy legalny system.

  Wedle zapisu w licencji:
  “”Licensing requirements state that versions of the Windows Vista operating [b]system can include only a single language[/b],
  with the exception of the Windows Vista® Ultimate and the Windows Vista® Enterprise editions.””
  możemy posiadać tylko jeden język, więc usuwając język angielski po
  zainstalowaniu polskiego, teoretycznie nadal powinniśmy pozostać w zgodzie z licencją.

  To chyba dużo lepsze rozwiązanie niż ściąganie “piratów”.

  Pozdrówka!

 8. Mam problem wgrałem oprogramowanie windows7 od 2 dni właczając komputer pojawiaja mi sie duże tszcionki i ikony nie moge nic zrobic dopiero po wyłączeniu i wlączeniu jest ok-czy móglby ktos mi powiedziec o co chodzi? dziękuje

 9. Takie 2 pytania. 1 Co to jest za błąd 0x800f081e i jak sobie z nim poradzić. 2 Jakim trzeba być debilem żeby prostą zmianę języka dodać tylko do najdroższej wersji systemu?

 10. widzisz tak ijest problem ze wersja msdn aa to wersja pro a nie ultimate gdzie wersja ultimate jedynie ma taka prosta opcje zmiany jezyka.jakby o to chodzilo w calym watku to wsyztsko skonczyloby sie na trzech czterech postach a tak to kombinowanie z konsolami. zwlaszcza jak wywali error 0x80070003 i trzeba dalej szukac co sie xle robi….

 11. Wielkie dzięki za ten opis! Strasznie się wkurzałem że nie ma Windows 7 PL na MSDN i trzeba ściągać language pack. Inna sprawa że nie wiedziałem ja go zainstalować 🙂

  PS Już jest Windows 7 PL na MSDN!

 12. To JEST legalne…. Jeżeli wykonuje operacje na systemie na którego mam licencję, narzędziami które są wbudowane w system, czyli posiadam na nie licencje wraz z systemem, to co tu jest nielegalnego???? Korzystanie z funklcji wbudowanych w system na używanie których posiadam licencję? 🙂 Stuknijcie się w czółka. Mądrości sobie i wam życzę, pozdrawiam.

 13. @mik

  ale kolego my nie mówimy o wersji testowej tylko o ostatecznej wersji finalnej 🙂 Czytaj ze zrozumieniem artykuł 🙂 Wystarczy pierwszy akapit po wstępie 🙂

 14. z wersja testową możesz robić co chcesz możesz nawet zniemczyć a nie tniesz niemca…… w wersji finalnej zgadza się jest to nielegalne ale w testowej to tylko testujesz!!!!!!

 15. Jeśli metoda ta jest nielegalna to czemu Microsoft nie zablokowal możliwości dodania tego pakietu z linii komend? I czemu udostępnia Language Pack na MSDNAA jesli na MSDNAA nie ma Windows 7 w wersji Ultimate?

 16. To ze w MSDN AA jest language pack to nie znaczy ze mozna sobie spolszczyc tego wina. Jest to wersja professional EN a wiec nie ma legalnej mozliwosci na zmiane jezyka na polski. Takie modyfikacje sa NIELEGALNE lecz bardzo przydatne. Jedynie tu user @gringoo ma racje.

 17. Z tego co wiem usuwanie plików w rejestrze powoduje problem z Windows Update. Radzę zajrzeć na forum, tam jest podany sposób bez usuwania jakiegokolwiek pliku z rejestru. Wtedy usługa Windows Update działa bezproblemowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *