Wkrótce premiera Microsoft Security Essentials

Finalna wersja darmowego programu antywirusowego Microsoft Security Essentials udostępniona zostanie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Informacja na ten temat ujawniona została przez Microsoft przy okazji wysyłki newslettera do użytkowników którzy biorą udział w programie beta. Program wcześniej znany pod nazwą kodową Morro testowany jest przez producenta od kilku miesięcy. Zaoferuje on bezpłatną ochronę przed wirusami, rootkitami, spyware czy trojanami. Wraz z pojawieniem się Microsoft Security Essentials z komputerów użytkowników zniknie Windows Defender. Oprogramowanie zastąpi również wycofany już ze sprzedaży Windows Live OneCare.

Oprogramowanie antywirusowe Microsoftu zapewniające podstawową ochronę przeznaczone jest przede wszystkim dla użytkowników którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z komercyjnych (płatnych) rozwiązań firm trzecich. Antywirus nie może jednak równać się z zaawansowanymi pakietami bezpieczeństwa w których znajdziemy ochronę rodzicielską, zaporę firewall, szyfrowanie danych czy narzędzia diagnostyczne.

Finalna wersja Microsoft Security Essentials pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Z programu będą mogli korzystać użytkownicy oryginalnych systemów Windows XP, Vista oraz 7.

Źródło: Instalki.pl

Zobacz również:
Rzut okiem na Security Essentials

2 thoughts on “Wkrótce premiera Microsoft Security Essentials

  1. @Studio Nti dzięki za komentarz, mam okazję pobrać wersje beta lecz po tym co przeczytałem chyba się wstrzymam. Wprawdzie używam Avir’y któa z tego co wiem skanuje każdy plik i przy zapisie i przy odczycie, ale nie zauważyłem żeby jakoś przesadnie obciążała mój komputer.

  2. Bardzo dobry antywirus, pod warunkiem że wyłączy się skanowanie w tle każdego pliku którego następuję odczyt i zostawi wyłącznie skanowanie pliku zapisywanego na dysku po ściągnięciu np.: Firefoxem z danej strony www.
    Skanowanie w pełnym zakresie uniemożliwia płynną pracę tzn obciąża system do 50% niczym virus. Testowałem na Vista i Core 2 Duo, 2gb RAM oraz moim Windows XP Home, 4gb RAM i Athlon 5200.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *