Internet Explorer 10 dla Windows 7 lada dzień?

Sprawa pojawienia się przeglądarki Internet Explorer 10 w systemie Windows 7 była owiana tajemnicą. Dopiero w zeszłym miesiącu Microsoft ujawnił, że projekt jest rozwijany, a wersję Preview powinniśmy zobaczyć już w listopadzie. Dziś pojawiły się nowe plotki w tej sprawie – według chińskich blogerów, przeglądarka udostępniona zostanie w tym tygodniu.

Trzeba powiedzieć to głośnio, Microsoft zawiódł nie udostępniając Internet Explorera 10 użytkownikom starszych wersji systemu Windows. Może to być zrozumiałe w przypadku XP gdyż gigant z Redmond chce jak najszybciej pozbyć się “staruszka”. Co z Windows 7? Tu na szczęście jest nadzieja jednak szkoda, że przeglądarka nie pojawiła się w tym samym czasie co na Windows 8. W końcu ludziom Ballmera powinno zależeć aby ich produkt dotarł do możliwie największej grupy odbiorców.

Serwis LiveSide powołując się na chińskich blogerów donosi, że “dziesiątka” dla Windows 7 zostanie udostępniona już jutro. Zapowiedź miała paść z ust Rogera Capriotti, dyrektora marketingu Internet Explorer, który wziął udział w konferencji w Pekinie. Według Microsoftu, Internet Explorer 10 dla systemu Windows 7 przyniesie lepsze wsparcie standardów internetowych.

Jak tylko wersja Preview będzie oficjalnie dostępna, poinformujemy Was o tym.

Źródło: LiveSide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *