Udostępniono przedpremierową wersję Skype dla Windows Phone 8

Skype od ponad roku działa pod skrzydłami Microsoftu. Od tego czasu gigant z Redmond skutecznie wprowadza komunikator VoIP na kolejne platformy. Mało tego – niedawno dowiedzieliśmy się, że kultowy Windows Messenger zostanie zastąpiony właśnie przez Skype. Od teraz najpopularniejszy na świecie program do rozmów głosowych dostępny będzie również dla użytkowników Windows Phone 8. Wersja przedpremierowa ukazała się właśnie w sklepie z aplikacjami.

Microsoft postarał się aby Skype był maksymalnie zintegrowany z systemem operacyjnym. Nowa technologia działa w tle sprawia, że powiadomienia o połączeniach i wiadomościach będą pojawiać się nawet gdy aplikacja jest zamknięta. Użytkownicy mogą logować się za pomocą konta Microsoft i wymieniać się wiadomościami z osobami z listy kontaktów z Messengera. Warto również wspomnieć, że wszystkie osoby z listy kontaktów Skype’a pojawiają się w centrum Kontakty dzięki czemu można rozpocząć rozmowę po naciśnięciem jednego przycisku.

Coś jeszcze? Tak! Skype dla Windows Phone 8 wspiera rozmowy wideo w trybie pełnoekranowym. Podczas rozmowy można przesyłać wiadomości tekstowe, korzystać z trybu głośnomówiącego, itd. Najnowszy Skype doskonale wpasowuje się w rodzinę produktów Windows.

Użytkownicy WP8 mogą pobrać przedpremierową wersję Skype bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami dla Windows Phone.

Źródło: Skype, Microsoft, WP Central

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *