Internet Explorer 9 Beta osiąga 23 mln pobrań

Zainteresowanie nową wersją przeglądarki Microsoft jest zaskakująco wysokie. Internet Explorer 9 Beta stała się interesującą nowością, po której użytkownicy wiele sobie obiecują. Szybkość renderowania, usprawnienia, wreszcie – wsparcie HTML5 sprawia, że zaczyna się renesans IE.

Zespół IE poinformował, że Internet Explorer 9 Beta osiągnęła 23 mln pobrań, co oznacza, że przeglądarkę ściągnęło więcej niż 0,5% użytkowników na całym świecie. Choć przeglądarka jest jeszcze w fazie beta (wkrótce pojawi się RC), zainteresowanie powoduje wzrost udziału IE w rynku. 1,82% wszystkich użytkowników Windows 7 na całym świecie korzysta z IE 9 Beta.

Jak podaje Net Applications, oprócz sukcesu Beta IE9, także poprzednik, IE8, kontynuuje wzrost. Internet Explorer 8 osiągnął 1,18% wzrost w styczniu, przebijając tym samym Chrome (0,72%). Internet Explorer nadal pozostaje najpopularniejszą przeglądarką na świecie, z ponad 34,79% udziałem w rynku.

Internet Explorer 9 Beta dostępny jest do pobrania z działu Przeglądarki WWW dla systemu Windows 7 (edycja 32-bitowa i 64-bitowa).

Źródło: Neowin

One thought on “Internet Explorer 9 Beta osiąga 23 mln pobrań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *