Microsoft wydaje rozszerzenie Chrome pod kodek H.264

Microsoft uderzył w decyzję Google, które pozbawiło swojej przeglądarki wsparcia dla wideo w formacie H.264, udostępniając rozszerzenie Chrome zgodne z tym formatem. Napisane w HTML5 rozszerzenie Windows Media Player pozwoli każdemu użytkownikowi Chrome w systemie Windows 7 odtwarzać wideo za pomocą kodeka H.264.

Na firmowym blogu, Claudio Caldado z Microsoft wychwala H.264 jako “doskonały format powszechnie stosowany do odtwarzania wideo”, dając do zrozumienia, że udostępnienie formatu to ukłon w stronę potrzeb klientów odpowiednio odczytanych przez konkurenta Google. Szef Internet Explorer, Dean Hachamovitch, również zabrał głos w tej sprawie: “Wsparcie dla H.264 jest wynikiem naszych poglądów na temat solidnego środowiska wideo w internecie, które zapewnia bogatą funkcjonalność. Rozszerzenie jest standardowym procesem HTML5”- zaznaczył tym samym, że rozszerzenie zostało wydane w pełni legalnie.

Rozszerzenie Windows Media Player HTML5 dla Chrome dostępne jest do pobrania pod tym adresem. Do prawidłowego odtwarzania niezbędna jest przeglądarka w wersji 8 lub nowsza i system Windows 7.

To kolejny “zgryz” między dwoma gigantami w tym tygodniu. Nie ucichła sprawa podkradania wyników przez Bing, a Microsoft stosuje zasłonę dymną przerzucając piłeczkę do swojego konkurenta.

Źródło: TechRadar

One thought on “Microsoft wydaje rozszerzenie Chrome pod kodek H.264

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *