Jak zainstalować aktualizację Windows 10 Spring Creators?

Windows 10

Finalna wersja Windows 10 Spring Creators Update zbliża się wielkimi krokami. W zasadzie była ona już gotowa ale z powodu poważnego błędu Microsoft zdecydował się wycofać status RTM dla kompilacji 17133.

Aktualizacja jest nadal w obiegu i istnieje prosty sposób aby uzyskać dostęp do nowych funkcji Windowsa 10 zanim trafią one do wszystkich użytkowników. 

Pamiętaj jednak, że instalujesz aktualizację na własną odpowiedzialność. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem błędu, który może powodować problemy na komputerach użytkowników. 

Jak uzyskać dostęp do Windows 10 Spring Creators Update? Dołącz do Windows Insider.

Najbardziej niezawodnym sposobem pobrania i zainstalowania aktualizacji jest przystąpienie do programu Windows Insider.

Otwórz menu Start i kliknij ikonkę zębatki aby otworzyć ustawienia systemu Windows. Kliknij w zakładkę “Aktualizacje i zabezpieczenia”.

Windows 10 Ustawienia
Windows 10 Ustawienia

Z menu po lewej stronie wybierz “Niejawny program testów systemu Windows 10”, a następnie wybierz przycisk “Rozpocznij”.

Instalacja wersji testowej
Niejawny program testów systemu Windows 10

W kolejnym kroku, system Windows zapyta o konto Microsoft, które będzie przyłączone do testów. Wybierz konto, z którego korzystasz w systemie Windows lub utwórz nowe jeżeli takiego nie posiadasz. Po zatwierdzeniu, pozostaje wybrać jaki rodzaj aktualizacji będziesz otrzymywał. Z listy rozwijanej wybierz “Wysyłaj mi tylko wczesne aktualizacje” i kliknij Zatwierdź.

Wczesne aktualizacje
Wczesne aktualizacje Windows 10

System wyświetli monit o konieczności ponownego uruchomienia komputera. Po restarcie wejdź w ustawienia Windows Update i pobierz nowe aktualizacje (Windows 10 Version 1803).

Windows 10 v 1803
Aktualizacja do Windows 10 w wersji 1803

Aby dowiedzieć się co przyniesie Windows 10 Spring Creators, koniecznie zapoznaj się z tym podsumowaniem nowości.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *