Jaka będzie cena Xbox Series X w Polsce?

Xbox Series X cena PL

Zaczyna robić się bardzo ciekawie w świecie konsol do gier. Za sobą mamy już prezentację Xbox Series X oraz PlayStation 5, które dały nam odpowiedzi na wiele pytań. Jednymi z ostatnich niewiadomych są oficjalne ceny urządzeń. Cenę PlayStation 5 pierwszy polski sklep ujawnił z początkiem kwietnia, choć trudno wyrokować o jej prawdziwości. Wczoraj miał miejsce przeciek znacznie bardziej prawdopodobny, a związany z ceną Xbox Series X.

Cena Xbox Series X w Polsce

Czytelnik serwisu ŁowcyGier.pl, podający się za pracownika jednego z dużych elektromarketów, ujawnił cenę konsoli Xbox Series X, która pojawiła się już w systemie.

Cena Xbox Series X w systemie jednego ze sklepów | Źródło: ŁowcyGier

System ten wygląda na należący do sklepu Media Expert i jeśli to prawda, to wydaje się, że cena (2 499,99 zł) jest jak najbardziej realna. Na tym etapie sklepy mogą mieć już informacje od producentów sprzętu i przygotowywać swoje systemy pod ich sprzedaż.

Sprzęt jest oczywiście droższy od obecnej generacji urządzenia, co nie powinno specjalnie nikogo dziwić – to normalne zjawisko obserwowane także na rynku smartfonów i innych urządzeń. Warto wspomnieć, że Xbox One X debiutował w sierpniu 2016 roku, a Xbox One w listopadzie roku 2013. Jednocześnie, podana kwota jest znacznie niższa od tej, którą prognozowali sceptycy.

Przypominamy, że w dniu swojej premiery konsola Xbox One kosztowała 1699 złotych, a Xbox One X – 2199 złotych. PlayStation 4 kosztowała 1799 złotych, czyli tyle co PlayStation 4 Pro kilka lat później.

Pytanie, czy kupilibyście next gena za 2 499,99 złotych?

Źródło: ŁowcyGier via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *