Kinect pomoże osobom używającym języka migowego w komunikacji

Przy okazji premiery konsoli Xbox One, na rynku pojawi się również nowa generacja Kinecta. Nie oznacza to jednak, że prace nad technologią wykorzystywaną w pierwszym modelu zostały przerwane. Urządzenie może już pochwalić się wykorzystaniem w rehabilitacji osób po udarze mózgu, a nawet trafiło do polskich szpitali. Nowe funkcje pozwalają z kolei na komunikację w języku migowym.

Najnowszy materiał opublikowany przez Microsoft, przedstawia identyfikację na ekranie języka migowego (po określonych ruchach), a następnie przetwarzanie na tekst, umożliwiając tworzenie wiadomości tekstowych. Obecnie funkcja współpracuje z językiem angielskim i chińskim, jednak niebawem zostanie rozbudowana o kolejne, pozwalając osobom z innych krajów na komunikowanie się ze sobą. Poniżej można zobaczyć materiał prezentujący nowe możliwości.

W praktyce Kinect rejestruje ruchy dłoni, które zostają przesyłane do specjalnie stworzonego w tym celu programu, a następnie na ekranie automatycznie wyświetlane są słowa. Jest to zdecydowanie rewolucyjne narzędzie, które już wkrótce może nie tylko pomóc osobom z wadą słuchu w komunikacji, lecz także podczas gier wymagających użycia określonych komend.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *