Nokia jest zadowolona z Windows Phone

Podczas jednego z wywiadów szef Nokii – Stephen Elop – poinformował, że jest bardzo zadowolony z Windows Phone i nie żałuje nieobecności jego firmy na innych systemach operacyjnych. Według niego Android ma jednego dużego gracza, z którym trudno byłoby konkurować. Zdaje się, że produkowanie urządzeń opartych wyłącznie na systemie Microsoftu jest dobrym rozwiązaniem.

„Kilka lat temu, gdy podejmowaliśmy decyzję, obawialiśmy się dominacji jednej firmy na rynku Androida i mieliśmy ku temu solidne podstawy. Ponadto byliśmy lekko spóźnieni – inni producenci posiadali już swoje urządzenia oparte na tym systemie i trudno byłoby ich przebić” – mówi Stephen Elop w jednym z wywiadów. „Teraz podczas analizy Androida można wymienić wiele dobrych urządzeń, jednakże jedna firma dominuje w tym segmencie” – kontynuuje.

Oczywiście mowa tu o Samsungu, który faktycznie okazuje się być wiodącym producentem na rynku Androida, choć takie firmy jak HTC czy LG również nie odstają od konkurencji. Nokia okupuje natomiast pierwsze miejsce w segmencie Windows Phone, dzięki czemu zwiększyła swoje obroty. Firma wciąż przynosi straty, jednakże są one o wiele mniejsze, niż w poprzednich latach, a sprzedaż fińskich smartfonów wciąż wzrasta.

Pytanie tylko, czy wzrost ten nie byłby jeszcze większy w przypadku Androida?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *