Xbox One sprzedaje się lepiej niż Xbox 360

Microsoft ostatnie miesiące będzie wspominał jako bardzo ciężki okres, w którym niejednokrotnie strzelał sobie w stopę, stosując nieracjonalną politykę wobec swoich fanów. Ostatecznie jednak zrezygnowano z zabezpieczeń DRM w konsoli Xbox One i zdaje się, że wszystko pomału wraca do normy. Świadczy o tym przede wszystkim ilość zamówień przedpremierowych sprzętu nowej generacji.

Major Nelson na swoim twitterowym koncie poinformował, że Xbox One sprzedaje się znacznie lepiej niż Xbox 360 w analogicznym okresie przed premierą. Informację tę potwierdza również fakt, że Amazon wyprzedał wszystkie pre-ordery, a kolejni chętni na zakup muszą liczyć się z opóźnieniami w dostawie sprzętu. Microsoft nie podał jednak dokładnej liczby zamówień przedpremierowych.

Z drugiej jednak strony, rynek konsolowy od czasu premiery Xboxa 360 niesamowicie się rozwinął i nie dziwi o wiele większe zainteresowanie nową generacją sprzętową. Gry pomału stają się kolejnym źródłem rozrywki, na równi z filmami i książkami.

Źródło: Twitter/Major Nelson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *