Kinect z Xbox One podłączymy do PC

Kinect to ciekawa kamerka, posiadająca sporo możliwości. Dotychczas wykorzystywana była przede wszystkim w konsoli Xbox One. To może się jednak zmienić, gdyż Microsoft stworzył specjalny adapter, dzięki któremu urządzenie podłączymy do PC.

Adapter kosztuje 49 dolarów i umożliwia podłączenie kamerki za pomocą portu USB. Urządzenie działa z systemem Windows 8, Windows 8.1, a w przyszłości prawdopodobnie także z Windows 10.

Z takiego rozwiązania ucieszą się przede wszystkim deweloperzy, którzy zaprojektują nowe aplikacje w oparciu o możliwości kamerki. Kinect co prawda był już dostępny na rynku PC od kilku lat, jednak mowa tu o poprzedniej edycji, która została zaprojektowana z myślą o Xbox 360.

Wraz z adapterem udostępniono już szereg aplikacji, które wykorzystują sensory Kinecta. Jest to między innymi program dla najmłodszych użytkowników, wspomagający naukę chodzenia. 3D Builder pozwoli natomiast na zeskanowanie obiektu lub osoby i na podstawie danych stworzy trójwymiarowy model, który później można np. wydrukować w specjalnej drukarce.

Kinect adapter PC
Adapter pozwoli na podłączenie Kinecta do PC

Warto również wspomnieć, że w czerwcu 2013 roku Microsoft twierdził, że Kinect z Xbox One nie jest kompatybilny z PC i nie będzie go można wykorzystać w ten sposób.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *