Windows 10: możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów?

Microsoft udostępnił wczoraj nową wersję Windows 10, wprowadzając kilka ciekawych zmian. Dociekliwi użytkownicy odnaleźli jednak w kodzie źródłowym wzmianki na temat funkcji, o których gigant z Redmond do tej pory nie wspominał. Okazuje się, że najnowszy system umożliwi dzwonienie i wysyłanie SMS-ów!

Redaktorzy serwisu Developer Tech odnaleźli w kodzie źródłowym Windows 10 wzmianki na temat nowej funkcji, która nie jest jeszcze udostępniona. Mowa o możliwości wykonywania połączeń telefonicznych i odbierania/wysyłania SMS-ów.

W jaki sposób będzie to działać? Użytkownik będzie mógł podłączyć swój telefon do systemu, by obsługiwać go z poziomu komputera. Z pewnością ułatwi to pracę, gdyż nie będziemy musieli odrywać wzroku od monitora, by spojrzeć na smartfon, na którym pojawiła się nowa wiadomość.

Podobną funkcjonalność w najnowszym systemie operacyjnym zaimplementowała firma Apple. W tamtym przypadku możliwe jest jednak podłączenie urządzeń z iOS. Windows 10 będzie prawdopodobnie współpracował ze wszystkimi popularnymi systemami – Android, iOS i Windows Phone.

Pobierz: wersję testowa Windows 10

Źródło: Developer Tech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *