Nowa wersja Windows 10 Technical Preview. Zobacz zmiany

Windows 10 Technical Preview doczekał się już pierwszej większej aktualizacji, która wprowadza kilka ciekawych nowości. Pojawiło się między innymi centrum notyfikacji, nowe animacje oraz usprawnienia dla osób korzystających z kilku monitorów jednocześnie.

Największą nowością Windows 10 Technical Preview z aktualizacją oznaczoną numerem 9860 jest centrum notyfikacji przeniesione bezpośrednio z systemu Windows Phone. Wyświetla ono najważniejsze powiadomienia ze wszystkich aplikacji – informacje o nowych wiadomościach, wydarzeniach na Facebooku, wpisy z kalendarza, powiadomienia Skype itp. Microsoft informuje jednocześnie, że aktualna wersja panelu służy wyłącznie do podstawowych notyfikacji. Kolejne funkcjonalności zostaną dodane w późniejszym terminie.

Centrum notyfikacji Windows 10
Centrum notyfikacji w Windows 10 Technical Preview

Microsoft dodał również animacje, które towarzyszą czynności przełączania się pomiędzy pulpitami. Teraz korzystanie z tej funkcji będzie o wiele wygodniejsze. Usprawnienia dotyczą także osób, które wykorzystują do pracy z systemem więcej, jak jeden monitor. Przenoszenie aplikacji pomiędzy ekranami będzie teraz łatwiejsze – wystarczy nacisnąć przycisk Windows+Shift+strzałka kierunku.

Najnowsza aktualizacja zainstaluje się automatycznie za pomocą Windows Update. Jej wielkość wynosi od 2 do 2,74 GB w zależności od architektury i języka.

Jeżeli jeszcze nie posiadacie Windows 10 Technical Preview, a chcecie na własnej skórze przetestować wspomniane nowości, system można pobrać z działu download całkowicie za darmo.

Źródło: Microsoft

2 thoughts on “Nowa wersja Windows 10 Technical Preview. Zobacz zmiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *