Kolejne krytyczne poprawki Microsoft już 12 marca

12 marca to kolejny dzień poprawek w ramach Patch Tuesday. W tym dniu Microsoft wyda siedem biuletynów bezpieczeństwa, które dotyczą czterech problemów krytycznych i trzech ważnych. Poprawki dotyczyć będą programów Silverlight, pakietu Office, produktów serwerowych Microsoft, wszystkich wspieranych wersji programu Internet Explorer i wszystkich obsługiwanych wersji systemu Windows, z wyjątkiem systemu Windows RT.

Cztery krytyczne biuletyny dotyczą luki umożliwiające zdalne wykonanie kodu w systemie Windows począwszy od Windows XP SP3 oraz w programie Internet Explorer w wersji od 6 do 10. Poważną usterkę znaleziono również w Silverlight i Visio. W ramach Patch Tuesday poprawiony zostanie problem zwiększenia uprawnień w SharePoint.

Wśród trzech biuletynów ważnych, Microsoft wprowadzi poprawki dotyczące błędów ujawnienia informacji w programie OneNote oraz w podobnego problemu w programie Microsoft Office for Mac 2008 i 2011. Ostatni “ważny” biuletyn rozwiązuje problem przekroczenia uprawnień w systemie Windows począwszy od Windows XP z dodatkiem SP3. Windows RT jest jedyną obsługiwaną wersją Windows, która poprawki otrzymywać nie musi.

Tradycyjnie, szczegóły na temat poprawek zostały utajnione na najbliższy okres, aby użytkownicy mieli czas na instalację łatek.

Źródło: Heise, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *