Microsoft słucha swoich klientów i zmienia zasady licencjonowania Office 2013

Od niedawna na rynku dostępna jest nowa seria produktów biurowych Microsoftu oznaczonych jako Microsoft Office 2013. W Internecie zawrzało gdy okazało się, że w licencji produktów widnieje zapis uniemożliwiający przenoszenie zakupionego oprogramowania na inny komputer. Microsoft poszedł po rozum do głowy, pod naporem klientów i użytkowników wprowadził zmianę w sposobie licencjonowania.

Jevon Fark na oficjalnym blogu Office poinformował, że umowa licencyjna pakietu Office 2013 zostanie zaktualizowana przy najbliższej aktualizacji ale zmiany wchodzą w życie natychmiast. Zmiany dotyczą Office Home and Student 2013, Office Home and Business 2013, Office Professional 2013 oraz pojedynczych aplikacji Office 2013.

Z treści nowej licencji wynika, że użytkownik może przenieść zakupione oprogramowanie Office 2013 na inny komputer nie częściej niż raz na 90 dni (z wyjątkiem awarii sprzętu, w tym przypadku można przenieść wcześniej). Microsoft informuje również, że nabywca pakietu może przekazać oprogramowanie wraz z licencją innej osobie jeżeli jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania. Dodatkowo należy pamiętać aby przy przenoszeniu oprogramowania na inny komputer, całkowicie skasować dane programu ze starej maszyny.

Źródło: Microsoft

One thought on “Microsoft słucha swoich klientów i zmienia zasady licencjonowania Office 2013

  1. cyt:”Microsoft słucha swoich klientów i zmienia zasady licencjonowania Office 2013″
    A to dobre ” słucha swoich klientów”. Jak by to była prawda to office kosztowałby max. 300zł do użytku komercyjnego. Wtedy program by piracili tylko pasjonaci, a pozostali 95% używali by legalnie zakupione oprogramowanie. Jak zobaczyłem, co na początku MS zrobił z MSO 2013 to pokazałem im czerwoną kartkę przechodząc na LO i AOO. Tęsknota za MSO szybko minęła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *