Komunikator Skype z nowymi funkcjami

Skype

Microsoft od pewnego czasu próbuje nadgonić popularne komunikatory poprzez dodawanie do Skype’a interesujących funkcjonalności. Nowa aktualizacja kultowego programu przynosi ze sobą kilka ciekawych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania.

Głównym usprawnieniem jest możliwość zapisania wiadomości w zakładkach. Klikając na tekst prawym przyciskiem myszy, pojawi się rozwijane okno z opcją „Dodaj do zakładek”. Po jej wybraniu, korespondencja pojawi się w sekcji Zakładki. Dzięki temu dostęp do ważnych tekstów, filmów czy zdjęć będzie o wiele łatwiejszy.

Skype – zapisywanie wiadomości w zakładkach

Microsoft postanowił wzbogacić swoją usługę o dosyć oczywistą funkcję, czyli podgląd zdjęć czy filmów jeszcze przed ich wysłaniem. Po wybraniu multimediów, które chcemy udostępnić, będą one teraz wyświetlane w panelu wiadomości. Dzięki temu już raczej nigdy nie zdarzy się sytuacja, kiedy wyślemy naszemu znajomemu inny plik, niż zamierzaliśmy.

Skype – podgląd plików multimedialnych przed wysłaniem

Irytującym problemem Skype’a był brak opcji zapisania szkicu wiadomości. Microsoft nareszcie pomyślał o zaimplementowaniu zbawczej funkcji. Przed roboczą wersją wiadomości wyświetlać będzie się napis „szkic”. 

Skype – szkic wiadomości

Nowa aktualizacja komunikatora, to także inne liczne usprawnienia, które mają na celu poprawę wrażeń płynących z użytkowania Skype’a. Warto też wspomnieć, że wszystkie powyżej opisane funkcjonalności obejmują program w wersji na Windows, Mac, Linux, Android oraz iOS.

Źródło: Blog.Skype.com, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *