Konta Microsoftu doczekały się nowych zabezpieczeń

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział wzmożenie ochrony danych przechowywanych na swoich serwerach w związku z aferą upublicznioną przez Edwarda Snowdena, w której główną rolę odgrywa NSA. Nim jednak do tego dojdzie, gigant z Redmond postanowił udostępnić swoim użytkownikom dodatkowe opcje zabezpieczenia konta Microsoftu.

Na oficjalnym blogu możemy wyczytać, że Microsoft w końcu dodał podgląd aktywności logowania do konta. Z tego miejsca dowiemy się, kiedy i z jakiej lokacji przeprowadzane było logowanie oraz czy doszło do skutku. Jeżeli podejrzewamy kogoś o włamanie, wystarczy zaraportować odpowiedni wpis i poddać się czynnościom bezpieczeństwa.

ms security 1

Podwójny proces autentykacji został ponadto wzbogacony o specjalny kod, który umożliwia logowanie w przypadku, gdy jeden element procesu nie działa poprawnie (np. na nasz telefon nie przychodzi SMS z kodem weryfikującym). Kod tego typu jest permanentny i należy go zapisać w bezpiecznym miejscu, gdyż gwarantuje bezpośrednie logowanie do konta.

ms security 2

Microsoft dodał również panel zarządzania notyfikacjami. Z tego miejsca możemy zadecydować, jakie powiadomienia na jakich sprzętach mają się pojawiać.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *