Windows Threshold otrzyma pełnoprawne menu start

Kurz nie zdążył jeszcze opaść po premierze aktualizacji 8.1 do najnowszego Windowsa, tymczasem w sieci pojawiają się pierwsze doniesienia na temat kolejnej dużej łatki, którą Microsoft ma rzekomo wydać na początku 2015 roku. Według nich Windows Threshold otrzyma pełnoprawne menu start, którego wyczekuje spore grono użytkowników.

Oczywiście podobne plotki pojawiały się także przed premierą Windows 8.1, jednak ostatecznie Microsoft dodał wyłącznie przycisk start, który nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Być może w przypadku kolejnej aktualizacja sprawa będzie wyglądać podobnie.

Paul Thurrott donosi jednak, że wraz z Windows Threshold (niepotwierdzona przez Microsoft nazwa kolejnej aktualizacji) użytkownicy otrzymają pełnoprawne menu start, które swoją funkcjonalnością nie będzie odbiegało od tego, znanego chociażby z Windows 7.

Drugą nowością będzie możliwość uruchamiania aplikacji metro bezpośrednio w trybie desktopowym. W takim przypadku przybierze ona wygląd klasycznego okienka, podobnie jak reszta programów uruchamianych w Windowsie.

Oczywiście żadna z powyższych informacji nie została potwierdzona. Z pewnością w najbliższym czasie będziemy mogli przeczytać wiele sprzecznych doniesień na temat kolejnej aktualizacji Windowsa. Jeżeli jednak menu start zostanie przywrócone, Microsoft ostatecznie przyzna się do swojego błędu i być może powróci na stare tory.

Źródło: WinSuperSite

2 thoughts on “Windows Threshold otrzyma pełnoprawne menu start

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *