Lumia 650 – ostatnia Lumia Microsoftu?

Według licznych źródeł, do których dotarł portal Windows Central Microsoft w poniedziałek 1 lutego oficjalnie zaprezentuje swoją ostatnią tegoroczną Lumię. Wtedy dowiemy się jaka będzie cena urządzenia, jego data premiery i dokładna specyfikacja. Wszystko ma zostać ujawnione na blogu giganta z Redmond bo wygląda na to, że Lumia 650 nie będzie najmocniejszym smartfonem w ofercie firmy i nie warto organizować dla niej konferencji prasowej.

Zgodnie z informacjami, które wyciekły do sieci sprzęt zostanie wyposażony w 5-calowy ekran HD, procesor Snapdragon 210 lub 212, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz 2 aparaty: 5 MP z przodu i 8 MP z tyłu urządzenia. System operacyjny to oczywiście Windows 10.

Co ciekawe, bardzo możliwe, że jest to ostatnia Lumia… w całej historii firmy. Inne zapowiedziane smartfony tej marki czyli Lumia 750 i Lumia 850 zostały anulowane w lipcu zeszłego roku i nie zanosi się na jakieś zmiany w ich sprawie. Plotki głoszą, że Microsoft zamierza skupić się na nowym projekcie o roboczej nazwie Surface Phone.

Źródło: windowscentral.com via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *