Microsoft broni ceny Xbox One

Podczas targów E3, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, wypłynęło sporo informacji na temat konsol nowych generacji. Poznaliśmy między innymi sugerowane ceny urządzeń, zarówno od Microsoftu, jak i Sony. W obliczu niezbyt przychylnej reakcji użytkowników dotyczącej Xbox One, Don Mattrick postanowił przekonać nas, dlaczego taka a nie inna cena jest odpowiednia.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Bloomberg, Don Mattrick stwierdził: „dostarczamy wartość, którą użytkownik nie może dostać, kupując inny produkt. Jeżeli spojrzysz na podobne urządzenia, znajdziesz wiele przykładów, gdzie 499 dolarów nie jest ceną absurdalną. Nasza konsola dostarcza wartość przekraczającą tysiące dolarów. Pokochasz nas sprzęt, jak tylko go użyjesz”. Na koniec dodał jeszcze, że 499 dolarów „jest dolną granicą tego, co wcześniej przewidywali analitycy”.

Przypomnijmy tylko, iż PlayStation 4 zostało wycenione na 399 dolarów. Konsola od japońskiego konkurenta nie posiada dodatkowo ograniczeń związanych z pożyczaniem i odsprzedażą zakupionych gier. Nie wymaga również stałego połączenia z internetem.

Xbox One zadebiutuje na świecie już w listopadzie bieżącego roku. Niestety oficjalna premiera nie obejmuje terenów naszego kraju.

Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.