Microsoft Centaurus – czy gigant przygotowuje się do prezentacji urządzenia z dwoma ekranami?

Andromeda Surface Concept

Microsoft rozpoczął wewnętrzną prezentację swojego nowego sprzętu z linii Surface, który ma wykorzystywać do działania dwa ekrany. Urządzenie zostało pokazane jedynie w placówce amerykańskiego giganta, a samo zainteresowanie wśród pracowników przeszło wszelkie oczekiwania. Na co możemy więc liczyć?

Microsoft ma obecnie budować urządzenie wykorzystujące dwa ekrany – całość została oznaczona nazwą kodową Centaurus. Sprzęt ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na urządzenia z segmentu tabletów oraz hybryd pozwalających na szybkie dołączenie chociażby klawiatury do samego ekranu. Microsoft Centaurus na pierwszy rzut oka ma bardziej przypominać tablet, jednak bardzo możliwe, że bazuje ono na koncepcie projektu Andromeda. Jakiś czas temu gigant z Redmond miał wstrzymać prace nad swoim składanym smartfonem na rzecz „czegoś większego”. Plotki zdają się do siebie pasować.

Surface Andromeda / Źródło: WindowsCentral.com

Cała sytuacja jest również bardzo dziwna. Microsoft praktycznie nigdy nie decyduje się na organizowanie wewnętrznego spotkania, na którym pracownicy mogą zobaczyć nowy sprzęt zanim zostanie on oficjalnie zaprezentowany. Pokazanie Centaurusa większej ilości osób może zdradzać, iż Microsoft przygotowuje się do premiery tego produktu, a jego rozwój jest już w końcowej fazie. Analitycy typują, że sprzęt trafi na rynek w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Microsoft Centaurus ma być także pierwszym sprzętem firmy, który wykorzysta platformę Windows Lite – lekką, mobilną odsłonę oprogramowania przystosowaną do dwóch ekranów. To także swoista odpowiedź na Chromebooki od Google, jednak w nieco okrojonej wersji względem oryginału. Amerykanie mają także blisko współpracować z Intelem w celu lepszej optymalizacji swojego sprzętu w kontekście jego wydajności. 

Firma z Redmond oficjalnie nie potwierdziła istnienia ani projektu Andromeda ani Centaurus. Urządzenie ma jednak w pełni współpracować z promowaną przez producenta usługą xCloud. Być może na temat tego sprzętu dowiemy się więcej już na targach E3. 

Źródło: WindowsCentral, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *