Niektóre reklamy w domyślnych aplikacjach Windows 10 mogą być niebezpieczne

Windows 10 zepsuty

Instalując system operacyjny musimy liczyć się z tym, że wraz z nim wgrane zostaną aplikacje producenta – niestety jako konsumenci nie mamy na to większego wpływu. Chciałoby się, żeby programy te były w pełni bezpieczne i nie narażały danych użytkownika. No cóż, są to płonne nadzieje.

Jak informują redaktorzy portalu Ghacks.net, w usługach takich jak Microsoft News – Wiadomości czy Pogoda znaleziono złośliwe reklamy, które pod płaszczykiem „wygrałeś na loterii!” infekują komputer. Te spoty wysyłane przez któregoś z reklamodawców są o tyle niebezpieczne, że Windows Defender SmartScreen nie oznacza ich jako szkodliwe i tym samym nie chroni klienta.

Przykładowa reklama l Źródło: Ghacks

Microsoft oczywiście pracuje nad rozwiązaniem problemu i ostrzega przed skutkami kliknięcia w którąkolwiek z reklam  – krok ten może spowodować nawet zablokowanie komputera czy wgranie groźnego wirusa. Firma twierdzi również, że po zamknięciu wyskakującego okna, więcej się ono już nie pojawi.

Teraz należy oczekiwać na zablokowanie przez Microsoft możliwości wstawiania podobnych spotów przez reklamodawców, by użytkownicy choć trochę poczuli się bezpieczniej.

Źródło: ghacks.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *