Windows 10 May 2019 Update pojawi się również na komputerach z mniejszymi dyskami

Windows 10

Wiele osób korzysta z niedrogich laptopów dysponujących niewielką ilością pamięci – często w standardzie eMMC – opiewającą na ledwo 32 lub 64 GB. To właśnie na tę grupę padł blady strach, gdy Microsoft jakiś czas temu ogłosił, że aktualizacja Windows 10 1903, znana także jako Windows 10 May 2019 Update, potrzebuje 32 GB przestrzeni na dane.

Gigant z Redmond teraz rozwiewa wątpliwości i odkręca zamieszanie.
W kwietniu informowano, że Microsoft podniósł minimalną ilość wolnej przestrzeni niezbędnej do zainstalowania Windows 10 May 2019 Update z 16 GB w przypadku wcześniejszych aktualizacji na 32 GB. Wiele osób bało się, że ze względu na zbyt mało miejsca na dysku nie będzie mogło otrzymać aktualizacji. Przedstawiciele Microsoftu poinformowali teraz, że sprawa dotyczy wyłącznie nowych komputerów oraz czystej instalacji oprogramowania.

Oznacza to tyle, że wymóg 32 GB wolnej pamięci na dane dotyczy tylko sprzedawanych urządzeń z systemami w wersji OEM oraz osób, które chciałyby zainstalować Windowsa 10 w wersji 1903 “na czysto”.

W przypadku aktualizowania zainstalowanego już systemu, ilość niezbędnej przestrzeni na dane pozostanie zbliżona do tej, która była wymagana w przypadku wcześniejszych dużych aktualizacji. 

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *