Microsoft chce wykupić urządzenia Nokii

Microsoft pragnie zostać uniwersalną firmą, która będzie skupiała wokół siebie kilka segmentów związanych z technologiami. Gigant z Redmond dominuje w komputerowych systemach operacyjnych, od niedawna wypuszcza swoją linię tabletów Surface RT, do pełni szczęścia brakuje chyba tylko Surface Phone. Niewykluczone, że w przyszłości ostatnia opcja stanie się faktem, bowiem Microsoft prowadzi rozmowy z przedstawicielami Nokii.

Opierając się na anonimowym informatorze, The Wall Street Journal poinformował, że Nokia jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Microsoftem, które dotyczą wykupienia linii smartfonów fińskiego producenta. Negocjacje, które miały miejsce w Londynie, były na tak zaawansowanym poziomie, iż prawdopodobnie zawarto wstępną umowę słowną.

W zasadzie informacja ta w ogóle nie dziwi. Nokia jest w bardzo bliskich stosunkach z Microsoftem już od jakiegoś czasu, będąc głównym producentem telefonów z systemem operacyjnym Windows Phone. Zdaje się, ze przemianowanie smartfonów Nokii na Surface Phone to tylko kwestia czasu. Pytanie tylko, jakich sum sięgnie finalna umowa i czy ma szansę dojść do skutku?

Źródło: The Wall Street Journal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *