Microsoft oferuje 100 tysięcy dolarów za złamanie Windows 8.1

Premiera wersji testowej Windows 8.1 będzie miała miejsce już za sześć dni. W trakcie trwania beta-testów Microsoft pragnie znaleźć i wyeliminować luki w zabezpieczeniach i nieprawidłowości w kodzie źródłowym systemu. Z tej też okazji włodarze firmy oferują aż 100 tysięcy dolarów dla dewelopera (lub hakera), który zaprezentuje innowacyjny sposób na złamanie zabezpieczeń Windows 8.1.

Nagrodę główną otrzyma osoba (lub grupa), która przedstawi dotąd nieznany sposób na złamanie zabezpieczeń i przejęcie kontroli nad nowym systemem Microsoftu. Dzięki temu gigant z Redmond chce się nauczyć nowych technik i zabezpieczyć przed nimi swoich użytkowników.

Ponadto wyznaczone zostały dwie dodatkowe nagrody. Do 50 tysięcy dolarów można otrzymać, jeżeli zaproponujemy innowacyjny sposób obrony przez złośliwymi atakami, które mogą zaszkodzić naszemu komputerowi. Aż 11 tysięcy dolarów mogą uzyskać osoby, które wykryją krytyczną lukę w zabezpieczeniach Internet Explorer 11.

Akcja związana z przeglądarka Microsoftu będzie trwała od 26 czerwca do 26 lipca, natomiast reszta obowiązuje przez cały okres trwania testów Windowsa 8.1.

Źródło: Microsoft

One thought on “Microsoft oferuje 100 tysięcy dolarów za złamanie Windows 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *